У воду - з молитвою: близько тисячі рівнян занурились в ополонку на озері Басів кут (ФОТО)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

На озері Басів кут на Водохреща вже четвертий рік поспіль відбулося загальноміська молитва, освячення води та купання в ополонці. Першими, хто наважився зануритись в крижану воду, були рівненські патрульні, які приїхали до озера одразу після нічної зміни.

Як і минулі рази, освячувати воду приїхав Архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон. Разом із ним усі присутні молились за мир в Україні.

"В першу чергу, хочу подякувати священникам із Басівкутської церкви, разом з ними ми це все зробили і піддони, і ополонку прикрашали, і зустрічаємо Владику. Це дуже здорово, коли громадськість і церква разом, тоді є такий хороший результат. Владика Іларіон кожного року освячує воду," - розповів організатор заходу Олександр Курсик.

Організовувати свято на Водохреще Олександру Курсику допомагали Олександр Петров та ЖК "На Щасливому".

Рівненські патрульні супроводжували хресну ходу з церкви до ополонки та здійснювали контроль над паркуванням автомобільних транспортів. Правоохоронці забезпечували громадський порядок на заході, стежили, аби люди не виходили на лід, адже його товщина сягала всього 10 см. Також на місці працювали медики, які були готові надавати допомогу у спеціальному медичному автомобілі.

Задля комфорту "моржів" поблизу ополонки рівненські рятувальники поставили два пункти обігріву.. Там усі мали змогу зігрітись теплим чаєм. Рятувальники також слідкували за безпекою рівнян як у воді, так і на березі.

Козаки з табору "Гайдамаки", які вже четвертий рік поспіль долучаються до такого заходу, варили та безкоштовно роздавали уху. Цьогоріч рівнянам приготували близько 700 порцій такої страви.

Аби поласувати ухою від козаків, вишикувалась ціла черга.

Частувати медом вперше цього року приїхала ГО "Гільдія медоварів України". За декілька годин пасічники роздали близько 20 кг меду з акації, який кожному бажаючому мазали на хліб. До слова, мед з акації є гіпоалергенним, тому його можна давати навіть дітям.

Цьогоріч до заходу долучилось кафе "Рандеву", працівники якого смажили шашлик та пропонували його рівнянам.

Також цього року вперше на місці локації заходу КАТП-1728 поставив для рівнян два біотуалети.

Наступного року організатори планують побити рекорд України щодо найбільшої кількості людей, які окунулись на Водохреща. Наразі рекорд встановлено у Херсоні, де у святковий день в ополонку занурилось 1100 людей.

 

 

Ірина ВЕЛИЧКО