Особливості партисипації: у Рівному депутати та активісти обговорювали участь громадян у формуванні місцевої політики

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівному в приміщенні InfoHub відбувся тренінг "Особливості партисипації та інструменти участі громадян у формуванні місцевої політики". До слова, партисипація - це залучення мешканців до прийняття рішень місцевою владою.

На тренінг завітали як представники влади міста, так і громадські активісти. Серед присутніх були засновниця "Саду історій у Рівному" Оксана Майборода, заступник міського голови Рівного Віталій Герман, представник Громадської мережі "Опора" Сергій Сабо, депутати Рівненської міської ради Любов Романюк та Олександр Довжаниця. Своїм досвідом з учасниками ділився член координаційного комітету Громадського бюджету Андрій Токарський:

"Потрібно відійти від цього розуміння "я ні на що не впливаю" і "це не моє". Ні, місто - це наша спільна цінність. Відійти від того, що ось це депутати повинні зробити, це той хай робить, а я в квартирі зроблю порядок і в будинку в себе - це є ось та межа, яку потрібно переступити, коли ми хочемо говорити про реальну партисипацію і реальний діалог."

За словами Андрія Токарського, потрібно переходити від "кабінетної" політики до партисипації громадян. Одним з інструментів залучення громадськості є принцип консультування. Проте, якщо у Польщі консультування може тривати декілька місяців, то у Рівному консультації на певну тему проводяться лише раз. Це не дає змоги мешканцям взяти участь у прийнятті рішень, що безпосередньо їх стосується.

Зазвичай партисипація виникає тоді, коли відсутня співпраця громади та влади. Після цього відбувається інформування населення про рішення. Проте не можна вважати публікацію у газеті інформуванням, адже цей процес вимагає безпосереднього діалогу. Далі повинні збиратись думки, ідеї та пропозиції усіх сторін, після чого проходить консультування, результатом якого є спільне прийняття рішення.

Впровадження моделі партисипації у Рівному дозволить підвищити компетенцію та активізувати громаду, надасть можливість знайти порозуміння в конфліктних ситуаціях.

Учасники тренінгу домовились створити робочу групу по напрацюванню Положення про публічні консультації. Долучатись до групи може кожен охочий.

Зустріч робочої групи запланована на 15 грудня о 17.00 у приміщенні Інформаційно-освітнього простору InfoHub.

Ірина ВЕЛИЧКО