Представники ОБСЄ цікавилися у прокурорів криміногенною ситуацією в області

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У четвер, 23 листопада, прокурор області Богдан Подубинськийта заступник прокурора області Тарас Ільящукзустрілися із представниками Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні – Майклом Салліваном та Ольгою Радкевич.

Мета заходу – обговорення загальної ситуації щодо стандартів і практики верховенства права у Рівненській області.

Під час зустрічі сторони обговорили стан законності на території регіону, результати діяльності органів прокуратури на пріоритетних напрямах, а також процес реформування відомства та зміни його повноважень.

Також європейських гостей цікавив стан загальної криміногенної обстановки на Рівненщині, вплив реформування у судових та правоохоронних органах на роботу прокуратури, рівень співпраці силових відомств у вирішенні проблем краю.

Богдан Подубинський відзначив злагоджену взаємодію з правоохоронними органами та судовою гілкою влади, що дає позитивні результати у викритті та притягненні до відповідальності порушників Закону. Завдяки такій співпраці та спільно із громадськістю досягнуто значно нижчого рівня злочинності, ніж по державі.

Зокрема йшлося про викриття та ліквідацію у цьому році діяльності 7 організованих злочинних груп, які займалися контрабандою наркотиків, забороненою гральною діяльністю, незаконними операціями із бурштином.

Окрім цього спостерігачі цікавилися, які злочини на Рівненщині вчиняються найбільше, а також чи є складнощі під час розслідування у кримінальних провадженнях, пов’язаних із веденням на території України гібридної війни.

На що прокурор області зауважив, що події у зоні АТО безперечно відбиваються на тлі загальної криміногенної обстановки Рівненщини. Прокуратура процесуально керує досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях за фактами незаконного використання зброї, сепаратизму, але ситуація на цьому напрямі є контрольованою.

Серед найпоширених злочинів, що вчиняються на Рівненщині, - проти власності, довкілля, багато скоюєтьсядорожньо-транспортних пригод. Аби адекватно та оперативно реагувати на криміногенну обстановку в регіоні з притаманними йому проблемами, правоохоронні органи узгоджують заходи, докладають усіх зусиль, щоб кожен житель області почував себе захищеним.

Міжнародний спостерігач Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Майкл Салліван подякував прокурору області Богдану Подубинському за зустріч, відкритість та надану інформацію. По завершенню зустрічі сторони домовилися про продовження конструктивного діалогу.

 

 

 

 

Прес-служба прокуратури Рівненської області