29 депутатів місцевих рад Рівненщини оштрафували за порушення вимог фінансового контролю

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Упродовж І кварталу поточного року прокурори забезпечили участь у розгляді судами 72 справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, за результатами яких до відповідальності притягнуто 61 особу, уповноважену на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Серед притягнутих – 29 депутатів сільських, селищних, міських, районних рад, 18 посадових осіб юридичних осіб публічного права, 12 службових осіб органів державної кримінально-виконавчої служби та 2 посадові особи інших органів державної влади.

Загалом на правопорушників накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на суму понад 40 тис. грн.

Вказані судові рішення набрали законної сили.

Для прикладу, постановою Сарненського районного суду за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, службову особу однієї з установ виконання покарань області, визнано винною у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією, та накладено адміністративне стягнення у вигляді 850 грн. штрафу. Однак судом не накладено на неї стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаними з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

У зв’язку з цим, після набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, 24.01.2020 Сарненською місцевою прокуратурою внесено падання в порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», яке задоволено, вказану особу звільнено зі служби.

Усього, упродовж року органами прокуратури області внесено 26 подань, за результатами їх розгляду вже притягнуто до дисциплінарної відповідальності 5 посадових осіб, з них 1 особу звільнено із займаної посади.