Пам`ятника на Театральній площі не буде?

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Пам`ятник Зузанні Ґінчанці ще не встановили, але він вже викликав хвилю обурення з боку рівнян. У Фейсбуці рівняненський журналіст Олексій Бухало поширив фото зі ймовірним місцезнаходженням та виглядом пам`ятного знаку. Його мають розмістити у центрі Рівного - на Театральній площі. Проте, місцевим не подобається ані зовнішній вигляд, ані локація.

Проект скульптури Зузанни Ґінчанці. Фото з сайту Радіо "Трек"

За життя поетеса виглядала так:

"Останні роки свого короткого життя талановита поетеса страждала через власну вроду і накінець поплатилася життям - її розстріляли. Але схоже на цьому земні проблеми Зузанни Ґінчанки не закінчилися.
Я не фахівець з питань скульптури, не мистецтвознавець, не дизайнер, але що це? Мегасучасний символізм? Перепрошую, але не осилив його. Разом з тим, уявив емоції друзів чи знайомих з Києва або інших міст, яким розповідатиму про талант поетеси, її вроду та популярність. Як пояснюватиму глибокий "символізм" цієї напівголої пані з незрозуміло чим у руках!?" - пише Олексій Бухало на своїй сторінці у Фейсбук

Думки рівнян різняться: одні непроти пам`ятнику, інші - не розуміють, чим поетеса заслужила бути увіковічненою у центрі міста.

"Є мистецтвознавці, фахівці - люди, які розуміються на цьому. Для мене важлива думка експертів. На спеціальній комісії ми обговорювали питання щодо пам`ятника Зузанні Ґінчанці. Спеціалісти мають визначати відповідає зовнішній вигляд місії пам`ятника, чи ні, а не люди. А ось ця дискусія яйця виїденого не варта. Ми так навпаки показуємо себе не з кращої сторони," - заявив начальник управління культури і туризму Тарас Максименко.

Проект наразі знаходиться лише на стадії обговорення, поки існує тільки ідея встановлення такого пам`ятного знаку. За словами Тараса Максименка, пам`ятник не буде розміщуватися на театральній площі.

"Вже є рішення, що його там не буде. Тим паче, я підкреслюю, пам`ятник буде встановлений не за бюджетні кошти," - наголосив начальник управління культури і туризму.

Гроші на пам`ятний знак Зузанні Ґінчанці мають виділити представники польської та єврейської громад.

До слова, сам проект пам`ятника розробляли студенти та викладачі НУВГП.

Ірина ВЕЛИЧКО