28 тисяч рівнян отримали "доступні ліки" за електронним рецептом

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Понад 28 тисяч пацієнтів отримали "Доступні ліки" за електронними рецептами в аптеках Рівного. Такі дані оприлюднено станом на 9:00 год. 18.07.2019 на сайті НСЗУ Національна служба здоров'я України.

З квітня цього року лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги міста Рівного виписали понад 25 тисяч електронних рецептів. Понад 82% з них - на ліки від серцево-судинних захворювань, 15% – цукрового діабету 2 типу, 2,9% – бронхіальної астми. Пацієнти отримують ліки в аптеках безоплатно або з незначною оплатою.

Ми проаналізували, що найчастіше програмою користуються люди, віком за 65 років. Та переважна більшість електронних рецептів на "доступні ліки" видана особам жіночої статі, їх кількість становить 16943.

Нагадаємо, отримати електронний рецепт можна лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація. У разі, якщо ви ще не обрали свого лікаря, декларацію можна підписати під час найближчого візиту до лікаря і одразу ж отримати електронний рецепт за програмою «Доступні ліки» в ЦПМСД м. Рівного.

Сьогодні програма «Доступні ліки» працює для пацієнтів, які живуть з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, цукровим діабетом ІІ типу. До списку ліків, які можна отримати за програмою, включено 258 лікарських засобів, 64 з яких можна отримати безоплатно, інші ж - з незначною доплатою.

Скасування залежності від регіону в якому було виписано рецепт на лікарський засіб та його реалізацію (отоварення) зробило "доступні ліки" ще більш доступнішими. Адже тепер лікарський засіб за електронним рецептом можна отримати в будь-якому регіоні без залежності до місця його виписування. Типовий приклад можна спостерігати по м. Рівне: виписано електронних рецептів в ЦПМСД Рівного 25489, відпущено електронних рецептів в аптеках Рівного - 28301 (станом на 9:00 год. 18.07.2019).

Управління охорони здоровя м.Рівне