2700 гривень з квартири: у Рівному мешканці багатоповерхівки платять за чуже тепло

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Через підвальне приміщення у центрі Рівного розгорівся скандал. Йдеться про будинок на вул. Соборній, 15. Конфлікт розпочався між власниками квартир та орендарями приміщень. Як виявилось, у декого з орендарів, є чималі борги за послуги теплопостачання. Вони їх не платять, а відтак сума розбивається на мешканців будинку. Люди кажуть, у місяць доплачують зі своїх кишень від 2000 до 2700 гривень.

Представники ОСББ подали позов на спілку фотохудожників з вимогою звільнити приміщення фотогалереї. За три роки організація заборгувала 130 тисяч гривень за оплату теплопостачання.

- Ми стоворили об’єднання співвласників – це абсолютно наше приміщення. - розповідає голова ОСЮББ Андрій Співак.- Його передали нам на баланс - є акт прийому передачі. Натомість є орендарі, які взагалі не платять за тепло. Це спілка фотохудожників, "Тас-банк" та фірма "Віган В" й кафе "Шахта".  У нас немає з ними договорів. Окрім цього, спілка фотохудожників займається тут виготовленням рам. Люди платять за теплопостачання замість тих, хто орендує приміщення.  В місяць це виходить чимала сума.

за допомогою тепловізора знайшли зашиті батареї

За документами, 217 кв. м підвального приміщення належить управлінню комунальної власності Рівного. Ще з 1993 року управління надає його в оренду обласній організації Національної спілки фотохудожників.

- Наразі у суді розглядаються два позови. ОСББ вважають, що це їхнє майно та подали позов, а спілка фотохудожниківнаправили зустрічний позов про усунення перешкод зі сторони того ж ОСББ. Усі користувачі майна мають оплачувати витрати.- говорить начальник відділу правового регулювання міського управління комунвласності Ірина Борисова.

Голова обласної організації Нацспілки фотохудожників Сергій Бусленко, каже, що готовий розбиратися у ситуації виключно у суді.

У нас немає договору, бо приходила комісія і не виявила у нас труб, бо вони зашиті. Це було 10 років тому. Якщо договір укладуть, ми заплатимо. Це технічне питання. Зараз ми практично обмежені у доступі в галерею, і не можемо займатися творчою діяльністю. Я наголошую, ми не прибуткова організація, а творча спілка.

Аби розібратись у ситуації, на зустріч орендарів з мешканцями квартир прийшли представники Рівнетеплоенерго. Після ретельної перевірки тепловізором у стінах спілки фотохудожників та кафе "Шахта" виявили нелегальні джерела теплопостачання, тобто зашиті батереї.

 

- Після огляду приміщень можу сказати, що тут користуються тепловими обігрівачами. Які вони саме,потрібно встановити. Найвище темпереатура, яку зафіксували у підвальному приміщенні це +23 градуси тепла. За нормою достатньо тепло вважається +18 градусів. Тобто тут значно тепліше, ніж у деяких квартирах. - розповідає Олександр Лазаренко.

Наразі, представники ОСББ знову збиратимуть мешканців будинку, аби разом вирішити як діяти далі.Очевидно, що наступним кроком буде черговий позов до суду.