За зведенням паркану поблизу Рівненської ОДА стоїть скандальний підприємець? (ФОТО)

05.05.2017, 20:59      Переглядів: 4745

У Рівному на вулиці Кавказькій цього тижня почали зводити паркан. На це звернули увагу депутати Рівненської обласної та міської ради та почали з’ясовувати законність таких робіт.

Ще кілька днів тому про це писав депутат Рівненської облради Володимир Муляр.

У цей час робітники почали будівельні роботи. На місце події викликали патрульних, які й склали протоколи на виконавців робіт. Але головне питання – це хто стоїть за зведенням паркану і що там намагаються зробити?

Як повідомив депутат Рівнеради Святослав Стельмащук, товариство «Рівне Агро Плюс» та Наталія Кокіль мають (мали) цю ділянку в оренді: «У будь-який момент товариство може влаштувати паркан до самої дороги, так як це їхня орендована земля. Цільове призначення – для роздрібної торгівлі та комерційних послуг», - написав він.

- Мені зателефонував колега – депутат обласної ради Володимир Муляр. Повідомив мене про те, що здійснюється облаштування паркану. Коли ми приїхали туди, то побачили, що близько 9 будівельників здійснювали облаштування даного паркану. Потім приїхала якась особа та сказала, що в них є усі дозволи. До того ж вони почали викопувати яму на Петлюри. Ми викликали патрульних. Склали на них протокол. Адже з патрульною поліцією ніхто не погоджував роботи, - розповів депутат журналісту порталу «ЧаРівне.інфо». 

Представник орендаря стверджував, що це буде реконструкція фасаду – зміна вікон, зовнішнього опорядження: «Також він сказав, ми повинні йому дякувати, бо земля, мовляв, аж по дорогу», - додає Стельмащук.

- Фактично в нього перебуває в оренді земельна ділянка, на якій знаходиться тротуар та газон. Ми з’ясували, що він має робити капітальну реконструкцію. Згідно цільового призначення там можна будувати магазин, або щось інше. Але нам сказали, що немає декларації на будівництво, - зазначає Святослав Стельмащук.

Тому депутати вирішили направити відповідні звернення до перевіряючи структур – зокрема у ДАБІ, щоб надали підтвердження паспорту опорядження фасадів та здійснили перевірку дотримання архітектурно-будівельного законодавства, також звернулися до міського голови Рівного – за інформацією про містобудівні умови та обмеження, в Управління Держгеокадастру в Рівненській області запитують інформацію стосовно самовільного захоплення ділянки на С. Петлюри та хочуть, щоб надали правову оцінку щодо надання земельної ділянки на Кавказькій, 9 в оренду.

- Згідно Земельного кодексу, стаття 39, земельні ділянки в межах населеного пункту використовуються відповідно до генплану з урахуванням державних стандартів та норм. Тут конкретно йде тротуар. Ділянка не могла передатися в оренду, - стверджує Стельмащук.

Більше того, за інсайдерською інформацією, орендар хоче будуватися на місці, де нині ростуть дерева. Попередньо це має бути надбудова та добудова ближче до тротуару.

Фактичним власником ділянки та приміщення депутат Володимир Муляр називає власника ТЦ «Ліон» Анатолія Онищука, який в супроводі свого брата Григорія 2 травня прибув на місце та спілкувався з патрульними. Поліцейські склали на виконавців робіт протокол за ст. 139 КУпАП. Крім того депутат підозрює, що підприємці хочуть не тільки добудувати приміщення у верх, але й розширити його площу.

- Наразі ми чекаємо відповіді від контролюючих органів. За нашою інформацією, дозволи вони отримали сьогодні чи вчора, тобто вже після початку зведення паркану… І це не нормально, на мою думку, коли тротуар перебуває в оренді, - стверджує Муляр.

Фото зі сторінки у Фейсбук Володимира Муляра

Сьогодні ж патрульні знову виїжджали на місце. Було складено кілька адмінпротоколів. У повідомленні прес-служби патрульної поліції м. Рівне йдеться, що роботи проводились без узгодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції, також порушено нормативи щодо обладнання на вулицях місць провадження робіт, не було облаштовано місця виконання робіт технічними засобами регулювання дорожнього руху згідно узгодженої схеми (відсутні будь-які дорожні знаки).

Тому на 32-річного громадянина, який пошкодив покриття тротуару, патрульні склали протокол за ст. 139 КУпАП. А після того як був встановлений відповідальний за ці роботи, на посадову особу-замовника винесли постанову за ч.2 та ч.3 ст.140 КУпАП (об`єднано за ч.2 ст.36 КУпАП (штраф за ч.3 ст.140 КУпАП).

Знову ж таки під час спілкування з патрульними можна було побачити Анатолія Онищука.

У той же час, як повідомив нам заступник міського голови Рівного Віталій Герман, до нього звернулася власниця приміщення (прізвища не запам`ятав) за узгодженням документів. Каже, що особисто Анатолій Онищук до нього не звертався.

- Управління містобудування та архітектури погодило їй паспорт опорядження фасаду будівлі. Вони хочуть утеплити фасаду та змінити вікна. Якогось будівництва, надбудови там немає. Десь місяць тому вони зверталися. Хотіли надбудувати. Але ми їм повернули документи на доопрацювання… Я не буду коментувати те, що думають. Я говорю фактами. До мене звернулася жіночка – власник будівлі, більше трьох тисяч квадратних метрів. Ця вся будівля – у її власниці. Тепер вона хоче щось надбудувати. Десь через місяць часу вона передумала, і хоче оформити паспорт опорядження фасаду, - розповів Віталій Герман.

Заступник мера Рівного має свої припущення стосовно даного факту: «Можливо, я так думаю, власникам оцих двох кафе не подобається, що таке вони будуть робити. Можливо, майбутні власники поставили питання про їх виселення. Тому ця буча піднімається».

Фото Володимира Муляра

Зазначимо, що кілька років тому Анатолій Онищук фігурував у скандалі за землю в центральному парку. Зв’язатися з власником ТЦ «Ліон» не вдалося. У держреєстрі вказано неправильний номер телефону, а стаціонарний завжди був зайнятим.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...