Дружина – у Фонді держмайна, син – в СБУ, - новий обласний прокурор розповів про себе та скандальну квартиру

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Сьогодні у Рівному було представлено нового обласного прокурора. Ним, як і очікувалося, став Богдан Подубинський – переведений з Львівщини. Його попередник – Олег Соболь поїхав у Чернівецьку область, де, за словами генпрокурора Юрія Луценка, буде боротися з тамтешньою контрабандою. Цю заміну Луценко назвав «технічною». Говорячи про нового очільника обласної прокуратури, генпрокурор зазначив:

- Обираючи прокурора області, я також думав про жорстку руку, яка буде боротися з тими, хто не захоче миритися зі встановленим Кабінетом Міністрів порядком. Богдана Подубинського відслідковую давно, ще з часів, коли працював заступником прокурором Тернопільської області. Впевнений, що він знає всі ази прокурорської діяльності. По характеру жорсткіший, ніж пан Соболь.

На початку кандидат розповів про себе. Богдан Подубинський народився у Стрию, після армії вступив у Львівський державний університет ім. Франка, працював юрисконсультом, далі – слідчим, потім обіймав прокурорські посади, до 2010-го року працював заступником прокурора Львівської області – каже, що не міг співпрацювати з тодішньою владою. Після зміни влади очолював Львівську філію ДП «Документ», керував прокуратурою Херсонської області та був першим заступником прокурора Львівської області. Жінка у нього, як розповів він сам, – державний службовець – працює у Фонді держмайна, син – в СБУ, також є дочка.

А далі перейшов до декларації. У журналістів виникли питання щодо отримання Подубинським безкоштовної квартири у Херсоні, коли керував місцевою обласною прокуратурою. Помешкання прокурор отримав рішенням Херсонської міськради від 19 серпня 2014 року – у будинку, який, за даними ЗМІ, реконструювали під приміщення для соціально незахищених осіб. Зокрема пишуть, що квартира на 52,4 кв. м. коштує приблизно 27 тисяч доларів. Проте Подубинський вважає, що отримав житло цілком законно, що й підтверджував Луценко. Ще й зазначив, що з цього приводу проводилася перевірка, проте порушень не знайшли. Луценко також сказав, що на той час заробітної плати обласного прокурора не вистачило б, щоб орендувати житло. До слова, Подубинський також отримав квартиру й у Львові, коли там працював.

- Ситуація зрозуміла – в 14-му році тоді ще генеральний прокурор Ярема призначає людину зі Львова. На той момент заробітна плата прокурора не давала можливості орендувати житло. Згідно закону йому було надано службове помешкання. Внутрішня безпека давно вже ту ситуацію перевірила. Квартиру в Херсоні виставлять на обмін. Якщо цей процес затягнеться, то мені Богдан Володимирович дав слово, що буде знімати квартиру в нашому місті (в Рівному, авт.), - зазначає Луценко.

Автомобілів Подубинський не декларує, бо каже, що не має, натомість автівки є у сина та доньки.

Згідно останньої декларації – за 2016 рік, Подубинський спільно із родичами володіє квартирою у Львові, на 96, 9 кв. м., яку було придбано у 2003 році, земельною ділянкою на 1500 кв. м., крім того вказав гараж та херсонську квартиру, записані на дружину та матір, та будинок на 391, 2 кв. м., у Бірках, Львівської області.

Також декларант вказав зарплату та готівкові збереження – 14 тисяч доларів та 400 тисяч гривень.

ЛУЦЕНКО ЗГАДАВ БЛОКПОСТ У «БУРШТИНОВІЙ СТОЛИЦІ» ТА ВИСЛОВИВ ПРЕТЕНЗІЇ ДО РОБОТИ РІВНЕНСЬКОЇ ПОЛІЦІЇ

 

 

 

Денис ГРИЩУК