Однією лівою: Олег Жох розповів, як став чемпіоном світу (інтерв`ю)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Він народився в невеличкому селі на Рівненщині, але слава про нього «ходить» по всьому світові. 24-річний Олег Жох, який за освітою менеджер з транспорту, на сьогоднішній день є шестиразовим чемпіоном світу, шестиразовим чемпіоном Європи, шестиразовим володаром Кубка Світу, срібним призером Кубка світу в абсолютній ваговій категорії, восьмиразовим чемпіоном України та багаторазовим переможцем різноманітних всеукраїнських та міжнародних змагань з армреслінгу серед чоловіків. Кореспондент інтернет-порталу "ЧаРівне.інфо" поспілкувалася з спортсменом про його досягнення.

- Олег, як взагалі дізналися про такий спорт і як почали займатися?

- Взагалі випадково дізнався. Я почав здобувати освіту в Національному університеті водного господарства та природокористування. Тоді ж, під час навчання на першому курсі, дізнався, що буде проходити Чемпіонат області з такого виду спорту. А мої друзі, з якими я жив в гуртожитку, запропонували мені взяти там участь. Відтоді все розпочалося.

Одні з перших змагань Олега Жоха. Він - посередині.

- Ваша перша перемога.

- У 2010 році відбулися мої перші змагання - чемпіонат Західної України. Там я посів четверте місце у ваговій категорії до 70 кілограм. Згодом мене записали у секцію армреслінгу, що у НУВГП. До слова, у виші - найсильніша школа армреслінгу в Рівному. Я займався декілька місяців і взяв участь у Чемпіонаті України серед юнаків. Тоді я лівою рукою виборов моє перше золото. 

- Хто Ваш наставник?

- Мій тренер - Комаревич Олександр Євгенович. З ним я познайомився під час занять у секції армреслінгу. На той час - у 2010 році - він вже мав двох вихованців, які стали чемпіонами світу.

- Коли вперше взяли участь у змаганнях міжнародного рівня?

- Першими міжнародними змаганнями, у яких я брав участь, був чемпіонат Європи з армреслінгу. На турнірі я посів почесне третє місце серед юнаків. Тоді мені виповнилося лише 17 років. На жаль, на чемпіонат світу я не зміг потрапити. Адже мені відмовили в візі в Сполучені Штати Америки. А в кінці 2010 року в Польщі відбувався Кубок світу. Саме там я виграв своє перше золото на світовій арені з цього виду спорту. У 2011 році я зміг здобути звання чемпіона на першості Європи у Анталії та «Nemiroff World Cup-2011», а також додав до власного доробку «золото» чемпіонату світу 2011 року, що проходив у місті Алмати. У 2012 році я знову здобув золоті нагороди на чемпіонатах світу та Європи, а також переміг своїх суперників у ваговій категорії до 70 кг на«Nemiroff World Cup-2012». Після цих змагань і донині я поразки не зазнавав.

- Коли вирішили спробувати власні сили у абсолютній ваговій категорії?

- У 2012 році перемог у вагових категоріях таких як 60, 65, 70 кг, мені, чомусь, стало мало і я вирішив випробувати себе в Абсолютні ваговій категорії «Open». Відтак, я мав вагу 70 кг, а боровся із спортсменами, які, бувало, важили вдвічі більше мене. Саме тоді з’явилось відео, де я змагався з дагестанцем Зелімханом Занкархановим, який важив цілих 115 кг. Я його переміг. В той момент я зайняв восьме місце на турнірі «A1 Russian Open» в «абсолютці». У 2012 я також отримав звання Заслуженого майстра спорту України. У 2016 році я показав найкращий результат, посівши друге місце в абсолютній ваговій категорії під час Кубка Світу.

 Відео з YouTube

- Скільки часу тренувалися перед чемпіонатом світу?

- Взагалі в мене підготовка - постійно, тому що я завжди тренуюся. Майже щомісяця є змагання, тому, відповідно, треба бути в хорошій формі і завжди треба її покращувати.

На одному із чемпіонатів зі спортсменом у абсолютній ваговій категорії.

- Чи маєте кумира?

- У мене є багато кумирів-спортсменів. Останнім часом мене надихають Василь Ломаченко і Олександр Усик. Мені дуже подобаються ці спортсмени, якщо дивитися з різних точок зору.

- Чим захоплюється Олег Жох окрім спорту?

- Працюю практично за спеціальністю. Маю декілька власних справ, які пов`язані з транспортом. Мені дуже подобаються автомобілі, тому я люблю займатися своєю роботою.

 

Спілкувалася Анастасія БОДНАРСЬКА

Фото з особистого архіву Олега ЖОХА