У Хомка «свербить» будувати «Авангард» зараз, але раніше осені не почнуть

06.04.2017, 16:30      Переглядів: 2643

Сьогодні в Рівному презентували кінцевий проект реконструйованого стадіону «Авангард». Його могли представити й раніше, проте легкоатлетична федерація бажала розширення кількості бігових доріжок до восьми, тому процес затягнувся. Тепер, кажуть проектанти зі Львова, враховані всі побажання легкоатлетів.

На презентації розповіли й про інші деталі оновленого стадіону. Зокрема про передбачені для комерції приміщення, евакуаційні виходи, місця для маломобільних груп населення, паркомісця тощо. До речі, за проект заплатили 1,5 мільйона гривень, а реконструкція – попередньо буде коштувати 110 мільйонів.

Мер Рівного Володимир Хомко запевняє, що в бюджеті є половина цієї суми і якби не погодження у відповідних органах, то будівництво розпочали б вже, проте слід чекати – мінімум до осені. Проект ще не пройшов зокрема державну експертизу України та перевірку інших структур, які відповідають за якість нормативних вимог.

Що стосується трибун, то східну (фасадний вхід) планують розширити на близько 12 метрів, що дозволяє збільшити кількість місць. Перший поверх фасадного боку передбачений для комерційних приміщень, для залучення додаткових інвестицій.

- Це дасть можливість дофінансувати об’єкт, - зазначив представник компанії ПП «Артпростір» Олексій Олексюк.

Зона для людей маломобільної групи буде передбачена на північній трибуні. На західній трибуні – VIP-ложа та місця для ЗМІ.

Для забезпечення пропускної здатності в проекті було розширено центральній вхід. На вході будуть дві зони, розділені турнікетами – перший для перевірки заборонених предметів, друга – для перевірки квитків. Одним із проблемних моментів при розробці було забезпечення парковками.

- Основну масу паркомісць без втручання навколишнього середовища, скажу відверто, забезпечити неможливо, - заявив Олексюк.

Загальна місткість стадіону становитиме 13 466 місць, для неповносправних людей – 34 місця, паркомісць – близько 200, також передбачена зона для автобусів.

У свою чергу мер Рівного Володимир Хомко зазначив, що першочерговим для нього є будівництво стадіону і сума для Рівного є підйомною.

- Я тільки що приїхав з міста Забже. Це класний стадіон, але він коштує 4,5 мільярди. Це нереально побудувати такий стадіон у Рівному. Це дуже дороге задоволення. Ми можемо вже у квітні виділяти 50 мільйонів. Більше того ми його зможемо утримувати. Якщо побудуємо, то хтось колись згадає, що зробили хорошу річ. Інше – це все балачки. Я докладу максимум зусиль. Тримаю кошти. Але розумію, що це станеться на осінь, через проходження всіх бюрократичних речей, - сказав Хомко.

Він також заявив, що до будівництва допускатимуть лише перевірені фірми, які вже себе десь зарекомендували. Претендента обиратимуть шляхом відкритого конкурсу, запевнив мер Рівного.

- Я дякую проектантам. Ми постійно були на контакті. У мене руки сверблять це робити. Тільки є бюрократичне погодження. І ви розумієте, що декларацію треба брати в Києві. Ми вже готові. Ми можемо починати будувати. Будемо давати кошти так, як розпишуть будівельники. Дуже хотілося б в 2019-му з вами зустрітися на стадіоні, - сподівається мер.

- Фірми, які ніколи такого не будували, або мають 15 п`яних робітників, хай навіть не заїкаються. Нам треба фірма, яка має досвід будівництва таких споруд. Це об’єкт, який залишиться нащадкам, - додав він.

Реалізація проекту, за словами представників компанії «Артпростір», відбуватиметься поетапно. Перший етап – центральна трибуна, другий – задня трибуна, потім – дві інші та ядро стадіону.

Реконструкцію стадіону передбачено завершити в 2019 році.

Відео Veres Rivne Верес Рівне Народний Клуб

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...