Прокурор Чайка: «Вважаю свої дії, здійснені в рамках самооборони, для збереження свого життя»

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівненському міському суді розглядають обрання міри запобіжного заходу для прокурора Ігоря Чайки, який сьогодні отримав підозру у вчиненні умисного вбивства. Проте він свою вину заперечує. А захист підозрюваного наполягав на тому, щоб судове засідання проходило без преси, бо, мовляв, є дані, які стосуються особистісного конфлікту між підозрюваним та його батьком – В’ячеславом Чайкою.

Суддя Є. Сидорук просить обґрунтувати клопотання.

- В нас особистісне життя охороняється законом, тому ми вважаємо, що в даному випадку засідання має бути проведено без участі засобів масової інформації. Ми розуміємо, що дане провадження набуло розголосу, тому, думаю, суд надав можливість засняти початок засідання і засоби масової інформації могли б при оголошенні рішення зафіксувати це рішення, - заявив адвокат. 

Підозрюваний підтримує клопотання. А прокурор та слідчий кажуть – на розсуд суду.

Суддя заборонив відеозйомку, але бути присутніми представникам ЗМІ дозволив.

ПРОКУРОРА ІГОРЯ ЧАЙКУ ХОЧУТЬ ВЗЯТИ ПІД ВАРТУ

На фото Ігор Чайка

Нагадаємо, вбивство адвоката Віти Шаблій сталося в м. Дубно, 1 квітня, також при цьому було важко поранено її чоловіка – В’ячеслава Чайку. У скоєному слідство підозрює сина потерпілого від першого шлюбу – прокурора прокуратури Тернопільської області Ігоря Чайку. В поліції кажуть, що мотивом скоєного є часті конфлікти в родині за розподіл майна, а саме будинку, в якому сталося вбивство.

Слідчий вважає, що перебуваючи на волі, використовуючи професійні навички, підозрюваний може впливати на свідків, приховувати речі, знаряддя вбивства, які мають визначальне значення у ході розслідування. Крім того Чайка має на утриманні малолітнього сина. Захворюваннями, які можуть впливати на ізоляцію від суспільства, Чайка не страждає.

Сам Чайка сказав на допиті, що діяв в межах самооборони. 

- Орієнтовно це був пістолет Макарова, або пістолет Форт, - сказав слідчий. 

Прокурор Чайка: «Вважаю свої дії, здійснені в рамках самооборони, для збереження свого життя». Він заявив, що йому заважала покинути місце події агресивна поведінка потерпілого.

- Звертаю увагу на те, що після бійки, цього конфлікту, після пережитого я був дуже в глибокому шоковому стані, дуже наляканий, тому втікав з місця. Після цього знаючи, що там є кров, прийняв рішення повідомити правоохоронні органи.

Чайку розшукували, а сьогодні він прийшов до обласної прокуратури для проведення допиту

Оновлено: ПРОКУРОР ЧАЙКА РОЗПОВІВ, ДЕ ВІН ПЕРЕБУВАВ У ТОЙ ЧАС, КОЛИ ЙОГО РОЗШУКУВАЛИ

 

 

Денис ГРИЩУК