У Клесівській громаді освіта - понад усе

Новини Рівного - ЧаРівне.info


Підтримку та розвиток освітянської галузі - у Клесівській об’єднаній громаді ставлять на перше місце. Адже тут проживає чимало багатодітних родин, відтак діти потребують особливої уваги з боку громади. Наприкінці 2016 року громада отримала освітню субвенцію у розмірі майже 3 млн.грн. Її розподілили між усіма школами ОТГ.

У невеличкій школі першого ступеню у селі Рудня-Карпилівська навчається усього 33 дитини, однак вже об’єднана громада вирішила нагальні проблеми учнів. У школі встановили новий твердопаливний котел, придбали два мультимедійних комплекси, оновили наочні матеріали, замінили вікна.


У сусідньому селі Карпилівка – школа значно більша. Там навчаються учні 1 -11 класів. Та школа вже давно потребувала суттєвих змін. Тож минулоріч громада віднайшла кошти, аби покращити умови навчання для дітей.

У класах, спортзалі та актовій залі - встановили нові вікна, частково поклали нову підлогу, та вцілому відремонтували приміщення. Відтак вдалося запустити в роботу ціле крило, яке довгий час, через аварійний стан - простоювало порожнім.

У Карпилівську школу придбали різні дидактичні та наочні матеріали, які полегшать навчання школярам. Зокрема- швейні машинки, мікроскопи, мультмедійні комплекси, дошки, та ноут-буки. Тепер усі молодші школярі засвоюють програму з новітніми технологіями.


Особлива гордість – приміщення з кабінетами праці . Тут понад 10 років було відсутнє опалення. Тож діти повноцінно могли навчатися тільки у теплу пору року. Наприкінці року у шкільній котельні замінили котли на нові твердопаливні – відтак у закинутому корпусі знову стало тепло. Голова громади Василь Гриник розповів: «Аби запустити нові котли у роботу, працювали усі новорічні свята. Адже котли є значно економніші, працюють на торфобрикетах та дровах. Кочегари закидають брикети через 4-5 годин. Вцілому очікують економію на рівні 30 відсотків.»

Такому оновленню школи, та змінам – громада радіє, адже допоки були звичайною сільською радою такої фінансової підтримки не мали.

 

Повідомляє Офіс Реформ проекту ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ