У Рівному хочуть скинути голову Рівненської облради (подробиці)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Зліва - Микола Драганчук, справа - Володимир Ковальчук

У колажі використано фото Рівне 1 

Новий виток протистоянь – у Рівненській обласній раді. Депутати від «Радикальної партії» прагнуть скинути голову облради Миколу Драганчука, який є представником «Батьківщини». Вже й поданий та оприлюднений проект рішення, від імені депутата-«радикала» Володимира Ковальчука, який займав посаду голови облради з листопада 2015 року по березень 2016 року. Потім цю посаду зайняв нинішній перший заступник голови облради Олександр Корнійчук, але також ненадовго. Обидва голови вирішили написати заяви на звільнення, оскільки обласна рада не могла працювати конструктивно, з цього приводу депутати билися прямо в сесійній залі. 8 вересня минулого року новим головою облради обрали Миколу Драганчука, але вже наступного дня йшли розмови про те, що він нібито складатиме повноваження. Таку заяву, до речі, оприлюднював народний депутат-«радикал» Ігор Мосійчук. І знову ініціатива з усунення з посади Драганчука йде від «радикалів».

Читайте також: "ЕПОХА ЛЯШКА" НА РІВНЕНЩИНІ ЗАКІНЧИЛАСЯ?

Ми вирішили запитати в самого голови облради, у зв’язку з чим виникла нова потреба у переформатуванні керівництва обласної ради.

За версією голови облради, питання про його звільнення виникло через непорозуміння через начальника відділу з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку Юрія Нілабовича – ставленика «радикалів». Драганчук пояснює, що не має наміру звільняти Нілабовича, але «радикали» були впевнені у протилежному.

- У середу я підписав проект рішення про зміну штатного розпису. Ми хочемо укріпити відділ комунальної власності, в якому, як знаєте, керує пан Нілабович. У мене до нього немає запитань. Людина, можна сказати, на своєму місці, бо так як він виконує доручення голови – мало кого можна ще таких знайти. Він виконує оперативно, гарно, хоча й не хочу образити колег. Чому так сталося? Як ви пам’ятаєте, коли Ковальчук був головою, то виносив рішення про штатний розпис про укріплення окремих позицій, але тоді те питання депутати відкинули. Я сьогодні бачу в цьому відділі деякі прогалини. Та кількість працюючих, яка є, не виконує доручення голови. Тому керівництвом облради було вирішено укріпити відділ та зробити з нього управління. Можливо б, Нілабович став начальником управління. Якби я його хотів звільнити, то зробив би це давно, - розповідає Микола Драганчук.

За його словами, має бути погодження депутатів облради – якщо депутати це рішення підтримують, то діалог в цьому руслі продовжується та виноситься на сесію, в іншому разі – питання залишають без розгляду.

Проте як тільки представники від «Радикальної партії» побачили це рішення, то відразу почали звертатися до голови облради, зокрема депутати Оксана Лозова та Володимир Ковальчук, за заявою Драганчука, почали надзвонювати йому з цього приводу та диктувати свої умови.

- Чесно скажу, вони мене так накрутили, що піднявся тиск. Вони мене почали шантажувати – «знімай проект рішення, якщо не знімеш, то ми ініціюємо твою відставку». Вони мені кажуть –«у нас є 33 голоси». Проте я не боюся відставки. Я офіційно заявляю, що питання не стоїть в Нілабовичу, його ніхто не буде звільняти на той момент. Але коли вони починають реєструвати цей проект рішення, то я забираю свої слова назад. І як депутати вирішать, так воно і буде, - наголошує Драганчук.

Слід зазначити, що Микола Драганчук вже не вперше говорить про тиск з боку «радикалів». Так, у березні минулого року йому дзвонили з невстановлених номерів та погрожували.

- Їхня мрія – щоб головою обласної ради був їхній представник. Вони сплять і бачать, - пояснює голова облради.

Між тим, Драганчук переконаний, що його відставки не слід чекати – запевняє, що проект рішення не потрапить на порядок денний. Спочатку проект рішення має пройти депутатські комісії, потім – президію облради.

- Вони навіть не збиралися подавати це рішення, бо розуміють, що в них немає більшості, щоб це питання провести, але їм треба шум, гам, їм треба, щоб ціла область гуділа та обсмоктувала це питання, - розповідає Драганчук.

Фото зі сторінки Володимира Ковальчука у Фейсбук


Тим часом, Володимир Ковальчук на своїй сторінці у Фейсбук пояснив, що його спонукало подати відповідний проект про відставку голови облради.

За його словами, Драганчук «ніколи не був самостійною фігурою, а чекав команди від керівництва партії». Також Ковальчук згадує рішення облради щодо голосування за бурштинові питання та отримання спецдозволів різних фірм - «Ред. Мед», «Інклюз-8», «Санкамян».

- Наша команда Радикальної партії Олега Ляшка у період мого головування облрадою не дозволила фірмі «Надраспецлендресурси» «зайти» в область і загарбати ділянку площею 35 тис. га. Та й іншим фірмам тоді було відмовлено на позачерговій сесії. Звісно, це не те, що хотіли олігархи від нового голови облради Миколи Драганчука, але вже було отримано сигнал, що, мовляв, відпрацьовуємо і будемо далі відпрацьовувати. Не знаю, що отримали Драганчук і компанія з роздачі бурштинових земель. Але у тому, що це принесе лише біль та грабунок жителям північних районів, можна не сумніватися, - пише Володимир Ковальчук.

Також у докір голови облради депутат ставить бюджетні питання: «Коли відбувався розподіл бюджету розвитку, на комісії його (Драганчука, авт.) не було, коли ділили кошти природоохоронного фонду, на комісії його також не було. Днями зателефонувала колега-депутат Тетяна Воронко з Березнівщини та повідомила, що Микола Драганчук пообіцяв їй врахувати об’єкт з її виборчого округу (школа №2), але цього об’єкта враховано не було. Тобто нахабство, цинізм та брехня перейшли усі межі здорового глузду».

Про проект рішення зміни структури та чисельності виконавчого апарату обласної ради Ковальчук вже говорить в кінці, що, мовляв, хочуть прибрати «невгодних» та поставити на їхні місця зручних людей.

 

З відповідною заявою - про висловлення недовіри голові облради виступила й депутат облради від «Радикальної партії» Оксана Лозова.

Але врешті як розвиватимуться події далі навколо крісла голови облради, будемо знати пізніше – вже на засіданнях депутатських комісій.

Далі буде…

 

 

 

Денис ГРИЩУК