Рівняни на Басовому Куті молилися за мир та масово пірнали в освячене озеро (ФОТО)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівному на Водохреще третій рік поспіль влаштовують купання зі спільною молитвою за мир в Україні. Аби зануритися в ополонку, або набрати освяченої води, прийшли сотні рівнян. Освячував воду архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон.

Але деякі сміливці почали пірнати ще з сьомої ранку. Вранці після літургії від Басівкутської церкви священики разом з вірянами пішли хресною ходою до ополонки.

Там вже було все готове для пірнання 

Окрім досвідчених моржів, можна було бачити чимало тих, хто вирішив пірнути в ополонку вперше. Зізнаються, що це зовсім не страшно. Інші ж споглядали за тими, хто ввійшов у воду.

- Сьогодні дійсно освячується вся природа води. Вода має великі цілющі властивості. Але дуже важливо ще мати у серці велику віру та любов. Якщо цього немає, то споживання води перетворюється на просте пиття. Я глибоко переконаний, що в наших серцях є велика віра та любов. Сьогодні ми згуртовані та об’єднані, як ніколи різними обставинами – і війною на сході, і різними перешкодами. Але ми великий та сильний народ. Ми всі разом робимо одну справу. Ми стримали агресора. Ми вже перемогли. Вже ніколи наш народ не буде скорений. Вперше в історії ми зупинили війну на її початку. Вона ще не закінчилася, але перемога є в нашому розумі та серці. Тому я щиро бажаю, щоб ми ніколи не втрачали цю віру. Бо тільки так ми досягнемо того, про що молимося – і велику сильну процвітаючу державу, і велику об’єднану церкву. Щиро дякую тим, хто долучився до цього дійства – і духовенству, і мирянам, дякую нашому губернатору, міському голові, дякую активістам, дякую депутатам, зокрема Олександру Курсику і дякую всім благодійникам, - виголосив Іларіон.

Владика закликав рівнян не штовхатися та не ображати одне одного при набиранні освяченої води. Але черг уникнути не вдалося, біля наїдків та напоїв вони теж скупчувалися. Водночас рівняни відзначались й з негативного боку – розпиттям алкогольних напоїв, про що констатує депутат Олександр Курсик.

- Це є найбільшою проблемою. Але це проблема не організаторів, а самих рівнян, які розпивають алкогольні напої під час такого свята. Будемо з цим боротися. Наступного року залучатимемо більше волонтерів, які стежитимуть за тим, щоб було менше нетверезих людей. Адже це насамперед безпека та імідж міста, - говорить він.

Попри це свято вдалося, впевнений організатор Олександр Курсик. А особливо задоволений спільними скоординованими діями служб (ДСНС, медиків, рятувальної станції) та волонтерів.

- Для мене Водохреще – це можливість масовій кількості людей згадати про свої гріхи, про своє життя. Вже третій рік поспіль у Рівному в день Водохреща я організовую загальноміську молитву за мир. З кожним роком на озеро Басів Кут приходить все більше людей – щоб помолитися, згадати наших воїнів на фронті.

- Два роки поспіль воду в Басовому Куті освячує особисто владика Іларіон, що дуже приємно. В цьому році людей дуже багато. Хоча ми за цим не женемося, але встановлено черговий рекорд. Свято стовідсотково вдалося. Не знаю, скільки рівнян завітало, але скажу єдине – тисяча стаканчиків рибної юшки розійшлася за годину. Не перелічити, скільки тисяч рівнян було після цього. Ось зараз прийшло сто військових, - поділився Олександра Курсик.

Окремо відзначають хорошу роботу рятувальників, які щороку облаштовують пункт обігріву та безкоштовно роздають чай, також козацький табір «Гайдамаки» та інших небайдужих.

- В цьому році до організації долучився Олександр Петров (кафе «Базікало»), за що дякую його команді. Завдяки їм ми облаштували лавки для роздягання, зробили більшу ополонку, так само вони допомогли з харчуванням. Так само хочу подякувати рятувальній станції. Хлопці вирізали ополонку, розчищали її, слідкували за безпекою пірнальників, - додає Олександр Курсик.

Організатори сподіваються, що наступного року традиції свята збережуться і на нього завітає ще більше рівнян.

 

 

Денис ГРИЩУК