Хороше, славне дитя, яке корчилося від болю в животі, - у кримінальній справі Думановського допитували свідків (+фото)

12.12.2016, 08:46      Переглядів: 2763

Минулого тижня у кримінальній справі за обвинуваченням лікаря Костянтина Думановського у смерті 5-річної дитини слухали свідків – працівників Рівненської обласної дитячої лікарні, де і працював підсудний. Попереднього разу заслуховували рідних померлого Миколи Антонюка.

Читайте також: У ДУМАНОВСЬКОГО НЕМАЄ ГРОШЕЙ, ТОМУ ЙОГО АДВОКАТУ ПЛАТИТЬ ДЕРЖАВА

На фото Думановський та його захисник

Нагадаємо, саме на чергуванні лікаря К. Думановського й стався трагічний випадок. Хірург забороняв дитині пити, та, за словами рідних, він швидше за все спав у себе в ординаторській.

До слова, свідчення давали зокрема й ті самі особи, що й у справі про поновлення К. Думановського на посаді, яку призупинили у зв’язку з кримінальним провадженням.

«ДИТИНА ГОРИТЬ, А ВІН ЗАБРАВСЯ І ПІШОВ», - У СПРАВІ ДУМАНОВСЬКОГО ДОПИТУЮТЬ БАТЬКА ПОМЕРЛОГО ХЛОПЧИКА

На фото суддя Денисюк

Першою заслухали Марію Савицьку, лікаря-педіатра приймального відділення. В ніч на третє листопада минулого року вона чергувала. За своїми спогадами, лікар розповіла, що тоді було:

- Я прийшла в оглядову. Там була моя чергова медсестра. Сидів батько та сидів хлопчик. Хлопчик був зігнутий. Найперше, що я його запитала – що тебе болить. Він відповів, що животик. Це була перша скарга. Але перед тим мені медсестра сказала, що дитину оглянув хірург Аврука і я маю також оглянути. Почала слухати дитя і бачу, що тахікардія (пришвидшене серцебиття). Ми поставили градусник. Температура була 38,5. Дитина постійно скаржилася, що в неї болить живіт. За призначенням хірурга Авруки мали зробити рентгенографію, - каже вона.

- Медсестра Берлінець мені сказала, що дзвонила Думановському, але він порадив викликати хірурга Авруку з гнійної хірургії, - додає Савицька.

На фото свідок Савицька

Проте свідок підтвердила, що саме Думановський мав оглянути дитину. За її словами, попередній діагноз хворого був апендицит. При цьому адвокат обвинуваченого Борис Савчук намагався допитатися у свідка, чи саме вона дала такий діагноз. На що Марія Савицька відповіла, що надавала консультативну допомогу, а давати точний діагноз – не входить в її обов’язки.

Також свідок повідомила, що у супровідному листі, коли хворого привезла швидка допомога, було зазначено гострий апендицит.

- Я тут виступила як консультант, бо дитина була привезена до хірурга з діагнозом гострий апендицит. Я чого говорю підозра, бо як лікар-педіатр не можу сказати – гострий апендицит, я завжди маю казати – підозра, бо цю підозру має або підтвердити, або виключити хірург, - заявила вона та додала, що її обов’язок – направити хворого у профільне відділення.

Разом з тим свідок зазначила, що їй відомо про остаточний діагноз – хвороба Крона. Але адвокат Савчук далі допитувався – чи збігається первинний діагноз та остаточний. Питання захисника обвинуваченого знімав суддя Петро Денисюк.

Другим допитувався хірург гнійної хірургії Федір Аврука. Він повідомив, що призначив дитині очисну клізму. Але після цього симптоми не змінювалися. Стан хворого оцінювався як середньої ступені важкості.

На фото свідок Аврука

Авруці медсестра також казала, що Думановський не хоче йти оглядати дитину: «Мені Думановський розповів, що є незрозуміле дитя. Можливо, я для себе це зрозумів, що клініка атипова» - говорить свідок.

А вже на ранок Думановський йому особисто подзвонив та сказав йти у реанімацію, де Аврука побачив мертву дитину.

Представник потерпілих Ярослав Коноплястий запитав у хірурга гнійної хірургії, чи призначив би він крапельницю в тому випадку.

- Звісно, що це згубно впливає, - зазначив лікар.

Чи була можливість діагностувати хворобу Крона за наявних засобів та умов у Рівненській обласній дитячій лікарні, запитав адвокат Савчук. Аврука відповів, що так.

Також допитувалися палатна медична сестра відділення планової хірургії Лариса Фрідріх та чергова палатна медсестра Наталія Чудік. Наступне засідання – 21 грудня, о 14-ій.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...