Нові подробиці у справі Думановського (+фото)

20.10.2016, 20:56      Переглядів: 4065

У Рівному продовжується розгляд справи щодо поновлення екс-завідувача планової хірургії Рівненської дитячої обллікарні Костянтина Думановського на посаді. Паралельно йому ж було оголошено про підозру щодо смерті 5-річного Миколи Антонюка, яка сталася ще минулого року якраз на чергуванні цього лікаря. Громадськість звинувачує Думановського у неналежному наданні медичної допомоги, що й призвело до трагедії. Кілька місяців екс-хірург судиться за посаду. Його інтереси в суді представляє тато – Георгій Думановський, колишній головлікар обллікарні.

Проте громадськості вдалося досягти певний поступ – це оголошення екс-лікарю про підозру. 

Нагадаємо, що Миколу Антонюка привезли до дитячої обллікарні в ніч на 3 листопада 2015 року. У дитини була висока температура За словами бабусі померлого хлопчика Ганни Степанюк, лікар Думановський прописав анальгін з димедролом, а потім – ношпу та заборонив давати воду, хоча хлопчик просив пити. На ранок дитина померла. 

- Коли ми потрапили у відділення, то він (Костянтин Думановський, авт.) подивився на знімок і сказав чекати на УЗД. Дали тільки градусник, щоб ми зміряли температуру і дали чашку з оцтом та водою. Я думав, що УЗД має бути відразу, - розповідав батько 5-річного Миколи Сергій Антонюк.

За його словами, лікар нічого не призначав, окрім УЗД і аналізу крові. А на ранок призначив ношпу.

- В дитини температура, вона горить, а він забрався і пішов! - обурювався тато померлої дитини. – Вранці, коли дитя почало синіти, то з’явилися лікарі.

Читайте також:  РІВНЯНИ ЗБУНТУВАЛИСЯ ПРОТИ ЛІКАРСЬКОЇ ПОРУКИ ТА БЕЗДІЯЛЬНОСТІ (ФОТО+ВІДЕО)

«ДИТИНА ГОРИТЬ, А ВІН ЗАБРАВСЯ І ПІШОВ», - У СПРАВІ ДУМАНОВСЬКОГО ДОПИТУЮТЬ БАТЬКА ПОМЕРЛОГО ХЛОПЧИКА

ДУМАНОВСЬКОГО БРАЛИ ЗА РУКУ, ЩОБ ЙТИ ПРОСИТИ ПРОБАЧЕННЯ (+ВІДЕО)

СМЕРТЬ МАЛЕНЬКОГО ПАЦІЄНТА, ТАРГАНИ ТА ХАМСТВО: РЕАЛІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ЛІКАРНІ (ВІДЕО)

Суддя Наталія Діонісьєва

На попередніх та на сьогоднішньому засіданнях щодо поновлення К. Думановського на посаді заслуховували свідків. Цього разу – за клопотанням представників відповідача – дитячої обллікарні. У четвер, 20 жовтня було 8 свідків, останній – не дочекався у зв’язку зі сімейними обставинами. Зокрема опитували працівників РОДЛ – медсестр, які чергували, коли Миколу привезли до лікарні, та лікарів-експертів, які давали висновки історії хвороби.

Перший свідок - Вікторія Берлінець розповіла, що при поступленні дитини в лікарню дали діагноз – гострий апендицит під знаком питання. За її словами, хвору дитину оглядали лікарі Федір Аврука та Марія Савицька. Саме пані Берлінець заводила історію хвороби та амбулаторну карту пацієнта Антонюка.

На фото Вікторія Берлінець

Свідок розповіла, що Думановський відмовив у виклику та просив, щоб хворого оглянув лікар Аврука.

Другий свідок - палатна медсестра Лариса Фрідріх повідомила, що Думановським було призначено обтирання хворого. За її даними, дитина поступила в лікарню близько 3.10 ночі, проте оглянули її о 3.50. Тобто близько години дитина лежала з високою температурою.

- Дитині було поміряно температуру. Викликали лаборанта для аналізу крові. Його оглядав лікар. Температура – 38,8. Костянтином Георгійовичем було призначено обтирання. Якщо температура не спаде – то дати анальгін з димедролом, - зазначає медсестра.

На фото Лариса Фрідріх

Третя свідок - медсестра планової хірургії Наталія Чудік каже, що дитині погано стало вранці, після введення ношпи, тому змушені були викликати швидку допомогу.

- Коли я ввела ношпу, то вибігла мама з палати і сказала, що дитині погано…

Адвокат Думановських Людмила Конончук намагалася допитатися в свідка, чи було в дитини несприйняття до певних медичних препаратів.

Коли Думановському принесли результати аналізів, то, за словами Наталії Чудік, він наказав дитині до ранку не їсти, не пити і призначив УЗД.

На фото Наталія Чудік

У свідка запитали, чому Думановський чекав проведення УЗД до ранку. Питання залишилося без відповіді.

Четвертому свідку - секретарю лікарсько-консультаційної комісії Наталії Гудимі поставили питаня про засідання ЛКК. Микола Хоружий – завідувач реанімаційним відділенням дитячої обллікарні робив експертну оцінку історії хвороби Миколи Антонюка.

На фото Наталія Гудима

Адвокат Думановських намагалася допитатися – чи лише Костянтин Думановський допустив помилки при наданні медичної допомоги. Свідок не зміг прямо відповісти на це питання, вказавши, що глибоко не вивчав етапи надання допомоги, адже досліджував історію, коли «стан дитини став вкрай важкий».

На фото Микола Хоружий

Серед недоліків в анестезіологічному аспекті, який досліджував Микола Хоружий, він зазначив, що дитині надавалася допомога під час транспортування в реанімацію. Хоча, на його думку, це треба було робити, у відділенні хірургії.

- Не можна надати допомогу, коли всі йдуть і біжать, і в емоціях. Емоції – це один із недоліків надання реанімаційної допомоги, - пояснює медик.

У лікаря відділення дитячої гнійної хірургії, члена ЛКК та медичної ради Ігоря Сегіна запитали, чи мав право Костянтин Думановський, коли його викликали у приймальне відділення з невідкладними показами, відмовитися прийти.

- Як він може відмовитися, - перепитав Сегін.

- В нашому випадку мав прийти на виклик лікар-хірург планової хірургії, а прийшов лікар гнійного відділення, - уточнила представниця відповідача.

- Лікар не має права відмовлятися, лікар має йти. Але можуть чергувати два лікаря, і між ними може бути домовленість, що один надає допомогу раніше, а інший – пізніше, - каже свідок.

На фото Ігор Сегін

Завідуючий відділенням патології новонароджених Рівненської обласної дитячої, член ЛКК та медичної ради Олександр Шевчук наголосив, що хворому не була призначена інфузійна терапія (крапельне введення), яка могла б вплинути, або відтермінувати результат захворювання.

Мабуть, ці слова збурили Георгія Думановського, адже він після запитань адвоката Конончук вступив у гостру дискусії зі свідком.

- Відповідайте на конкретне питання – Ви займаєтесь у своїй практичній діяльності як лікар-педіатр неонатолог лікуванням дітей, старших одного місяця? - підвищував голос Думановський.

- Діти, старші одного місяця в нас у відділенні лежать, - відповідає Шевчук.

- Ви не даєте чітко відповідь на питання – Ви лікуєте дітей тримісячних, чотиримісячних? - Думановський. – Ви лікуєте дітей? Чи маєте Ви професійне право лікувати дітей, старших одного місяця?! Я Вам ставлю конкретне питання, на яке Ви конкретно не відповідаєте. Я Вам скажу, що Ви не маєте права це робити. Я знаю основи законодавства краще, ніж Ви.

- Я Вам скажу, що маю право, тому що Ви не знаєте нормативних документів, - Шевчук.

Думановський пригрозив: «Якщо Ви будете лікувати дітей, старших одного місяця, то Ви будете сидіти в іншому місці».

На фото Олександр Шевчук

Після цього суддя Наталія Діонісьєва оголосила наступні дати засідань – на 15.30, 16 листопада; на 11.30, 22 листопада; 09.00, 29 листопада; 14.30, 5 грудня.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...