Сахнюк обдзвонює депутатів, щоб вони входили в комісію

Новини Рівного - ЧаРівне.info

До першого липня рівняни мали визначитися з формою власності багатоквартирних будинків. В іншому випадку виконавчий орган місцевої влади на конкурсній основі буде обирати управителя для такого будинку. Експерти зазначають, що рівняни досі можуть створювати ОСББ, що є кращим варіантом в даній ситуації.

- Як відомо, в цьому році вступив в силу закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». На мій погляд, основними акцентами там вказано обов’язки управителя, права і обов’язки мешканців, - каже заступник УЖКГ м. Рівне Володимир Лапюк.

Обрання управителя буде здійснюватися згідно конкурсу, для проведення якого Рівненський міськвиконком має затвердити відповідне положення та склад конкурсної комісії (серед яких працівники виконкому та депутати). Проект рішення має оприлюднитися на сайті Рівнеради. Але там немає представників громадських організацій, хоча закон дозволяє це робити.

Громадськість наполягає на тому, щоб такі конкурси проводилися прозоро та відкрито. На сьогоднішній конференції, присвяченій цьому питанню, виникла дискусія між експертом у справах ЖКГ Сергієм Пінчуком та Володимиром Лапюком. Зокрема перший мав запитання щодо принципу, за яким формувалася конкурсна комісія: «Чому саме три депутати. Ви обдзвонювали усіх? І до кого з громадських активістів, окрім мене, дзвонив Сахнюк (авт. начальник УЖКГ м. Рівне). Виникає дуже багато питань по принципу відбору комісії – який розподіл складу комісій. Депутати відібрані невідомо, за яким принципом. Можливо, треба було оголосити те, що ви надаєте місця для представників громадськості», - наголосив Пінчук.

Проте заступник начальника управління ЖКГ відрізав – «запитайте в Сахнюка, чому він Вам телефонував. Ті, хто дав згоду, тих включили. Я припускаю, що Сахнюк говорив з усіма».

Керівник громадської ініціативи «Прозора комуналка» Юрій Дюг зі свого боку зазначив, що громадськість готова допомогти УЖКГ опрацювати цей принцип, спільні критерії, а також допомогти повідомити інших представників громадськості. На його думку, тема обрання управителів для рівнян є важлива, адже для багатьох мешканців Рівного (та не лише) житлово-комунальна реформа виглядає незрозумілою. Мало хто розуміє, що зміниться після реформи. До того ж не всі готові створити ОСББ. Тому значній частині будинків доведеться чекати цих конкурсів: «Це єдиний раз, коли публічно будуть визначатися компанії, які обслуговуватимуть будинки», - каже Юрій Дюг.

Рівнянам радять створювати багатоквартирні об’єднання та самим управляти будинком. Голова правління ГО «Рада голів ОСББ м. Рівне» Роман Алексейчук пояснює, що таким чином права мешканців будуть більш захищені, більш урегульовані умови співвласників. У Рівному, до прикладу, працює більше 350 ОСББ: «На сьогодні порівняно з минулими роками створена  значна частина ОСББ. Окрім цього щовівторка на вул. Тихій, 7 ми проводимо міні-тренінги для голів ОСББ та щосереди – для ініціативних груп», - повідомив Алексейчук.

За словами Сергія Пінчука, між учасниками конкурсу на рік буде розподілено більше сорока мільйонів. На його думку, буде велика спокуса розподілити гроші «між своїми». Він закликав міську владу бути чесною та прозорою у проведенні конкурсу.

- Йдеться про єдине для багатьох нерухоме майно. Це надзвичайно важлива подія у місті. Важливим елементом при визначенні управителя буде те, як будуть ділитися будинки – це належить до виконавчого комітету. Це може проводитися на кожен будинок окремо і на все місто разом. Так, от поділ міста на лоти також має бути прозорим процесом. Я пропонував Сахнюку запустити можливість, щоб туди зайшли зацікавлені представники громадськості. Має бути визначено, що не менше третини має віддано громадськості, має визначено, які депутати туди входять і чому саме вони. Наступне питання – щоб УЖКГ провело публічне обговорення, в який спосіб визначатися з лотами, - говорить експерт.

Пінчук помітив у початковому проекті рішення те, що не врахували ряд важливих речей – зокрема гаряче водопостачання та ліфти. Володимир Лапюк на це відповів, що проект не є зразковим та запропонував давати свої пропозиції. Припустив, що, можливо, сталася помилка.

- Не треба було чекати телекамер, адже на сайті був опублікований цей проект рішення, - заявив Лапюк.

Він додав, що як тільки Ярослав Сахнюк вийде на роботу з відпустки, то він розповість йому про цю розмову.

Слід зазначити, що ліміту на склад комісії з відбору управителів багатоквартирних будинків, а також кінцевого терміну її затвердження немає.

 

 

Денис ГРИЩУК