Без денег ни один вопрос не решается, - у Рівному продовжується розгляд справи «Вані-півмільйона»

19.09.2016, 18:31      Переглядів: 2121

На фото зліва Тарас Якобчук, справа - Іван Тимощук

У Рівному продовжують розглядати судове провадження щодо отримання хабара Обарівським сільським головою Іваном Тимощуком на суму більше 500 тисяч гривень. Обвинуваченого затримали ще 17 березня 2015 року.

Як повідомив прокурор Андрій Войтюк, було встановлено, що інший обвинувачений підприємець Тарас Якобчук за попередньою змовою з Іваном Тимощуком, який на той час займав посадове становище, сприяв вчиненню злочину, а саме одержанню неправомірної вигоди у сумі 504 тисячі гривень.

Попередні засідання: ПОТЕРПІЛИЙ ВЗАГАЛІ В ЖИВИХ Є? – У РІВНОМУ СУДЯТЬ «ВАНЮ ПІВМІЛЬЙОНА» (+ФОТО)

СПРАВА ЩОДО ПІВМІЛЬЙОННОГО ХАБАРА: НА ЗАСІДАННЯ З`ЯВИВСЯ ПОТЕРПІЛИЙ (+ФОТО)

А, МОЖЕ, ЦЕ ПУТІН ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ? – ПОТЕРПІЛИЙ НА СУД ПРИЙШОВ БЕЗ ПАСПОРТУ

В кінці листопада 2014 року Іванчук Василь (змінене ім`я потерпілого Солодкого), маючи намір придбати земельну ділянку звернувся до Якобчука Тараса та до Тимощука Івана, щоб «вирішити» дане питання. За інформацією прокурора, між Іванчуком Василем та Іваном Тимощуком було кілька зустрічей – зокрема у кафе «Фламінго» в м. Рівне, а кошти передавалися різними сумами.

На фото адвокати обвинувачених

Нагадаємо, було встановлено, що сільський голова Іван Тимощук вимагав та одержав від громадянина 504 тис грн за позитивне вирішення питання щодо виділення йому земельної ділянки площею 0,25 га біля водного об’єкта. Окрім того, 50 тис грн. отримав і землевпорядник сільської ради, який повинен був сприяти у підготовці відповідних документів з оформленням права власності на земельну ділянку.

Крім того стало відомо, що 27 грудня 2014 року Іван Тимощук в Обарові, зловживаючи довірою Іванчука В.Б. запевнив, що використовуючи службове становище, вирішить питання надання інших послуг для приватизації земельної ділянки, зокрема що стосується перенесення ліній передач за межі земельної ділянки на вул. Озерній у селі Обарів, за що отримав грошові кошти. Також прокурор Войтюк повідомив, що у Тимощука вилучили патрони, які придатні для стрільби, які він зберігав без дозволів у своєму кабінеті

Як розповів Тимощук у суді, зараз він приватний підприємець, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався. 

Він заявив, що винним  визнає себе частково. Інший обвинувачений Тарас Якобчук є рівнянином, на даний час – за його словами, є фізичною особою-підприємцем. На запитання, чи визнає себе винним, відповів: «Я виконував свою роботу».

Прокурор Андрій Войтюк клопотав допитати обвинувачених та потерпілого Павла Солодкого, а також свідків, які зазначені в даному кримінальному провадженні, зокрема працівників Держкомзему та депутатів Обарівської сільської ради.

Після перерви суд заслухав потерпілого Солодкого, який заявив, що давав грошові кошти Якобчуку «на поточні витрати» в сумі 1 тисячі доларів США.

-  Без хабара, виявляється, нічого не можна зробити. Я вирішив звернутися у правоохоронні органи, - каже потерпілий. - …перша сума у тисячу доларів була Якобчуку, а потім були гроші для Тимощука.

Після заслуховування свідчень потерпілого та запитань до нього адвокатів обвинувачених, прокурор Войтюк подав клопотання про заслуховування свідків справи. На переконання прокурора, перший свідок (прізвище було змінене на Сергій Маковій), має відповідати у таємній кімнаті через відеозв’язок, через те, що до цієї особи були застосовані заходи безпеки. 

Проти цього заперечував адвокат Тимощука Андрій Колесник, який наполягав зняти з даного свідка заходи безпеки та допитувати його у залі суду. На це прокурор відповів, що заходи безпеки були застосовані на підставі заяви особи про те, що їй надходять погрози, а тому вважає, що підстав для скасування заходів безпеки немає: «Це є один з основних свідків. Є ризики, що на нього можуть здійснювати вплив», - каже прокурор.

Адвокат Колесник заявив, що на свідка можуть мати вплив правоохоронні органи. Але суддя Сергій Сидоренко відмовив у клопотанні прокурора, надавши таким чином можливість подати нове клопотання наступного разу з обґрунтуванням причин того, що свідок має допитуватися у таємному режимі.

Наступною датою засідання призначено 17 жовтня, 10.00.

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...