Зелена доріжка, світова прем’єра фільму, іноземні гості - відкриття міжнародного кінофестивалю у Рівному (ФОТО)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

 У Рівному нині відбувається відкриття міжнародного кінофестивалю «Місто Мрії». На вході до кіноцентру «Ера» розгорнули зелену доріжку.

На початку виступив ансамбль «Флеш». Ведучі фестивалю представили присутніх гостей та членів журі. Оскільки захід носить статус міжнародного, то ведучий Андрій Пермяков з гумором перекладає спічі промовців на англійську мову, якою також хотів виступити міський голова Рівного Володимир Хомко.

- Йшов, думав виступити на англійській мові. Моя місія досить формальна. Найперше хочу привітати усіх з Днем Незалежності. Хочу привітати організаторів, подякувати учасникам фестивалю та членам журі, дуже хотілося б, щоб цей фестиваль сподобався усім та став регулярним, тому бажаю успіху, задоволення від перегляду і хай переможе найсильніший, - зауважив Хомко.

Як повідомили на відкритті, усього надійшло понад 260 заявок на участь. Програма фестивалю буде представлена міжнародною програмою з повнометражним та короткометражним ігровим кіно, короткометражним анімаційним кіно.

Журі розділене на дві групи – голова журі Віктор Вільгельм (Чехія), Андрій Бабік (президент Гільдії сценаристів України), Алі Фахр Мусаві (Іран), Дмитро Лінартович (актор театру і кіно), Ілля Свідлер (Україна).

Документальні та анімаційні фільми оцінюватимуть – Вікторія Левинська (Німеччина), Юрій Ігруша (Білорусь), Ольга Кременецька (Білорусь).

Слово надали головам журі Віктору Вільгельму та Вікторії Левинській, яка закликала попрацювати конструктивно.

- Мені цікаво подивитися фільми, які змагатимуться. Надіюся, що буде прекрасна атмосфера, і цей фестиваль буде приємною подією цього року, - сказав Віктор Вільгельм.

 - Не хотіли копіювати інших – зробили зелену доріжку. Переконаний, що Рівне заслуговує на такий фестиваль, так як вже минулого року рівненські фільми потрапили на Канський фестиваль, - розповів директор кінофестивалю «Місто Мрії» Віктор Булига.

Нагадаємо, перший міжнародний кінофестиваль «Місто Мрії» триватиме до 28 серпня. Конкурсні роботи показуватимуть із завтрашнього дня, з 10-ої години, у кінопалаці «Україна». А сьогодні рівняни побачать прем’єру фільму-відкриття «Осінні спогади», це спільна робота українських, чеських та іранських кіномайстрів.

- Якщо вам сподобається фільм, то це значить, що наша команда зробила гарну роботу. Якщо не сподобається, то це означає мою провину, - каже режисер фільму «Осінні спогади» Алі Фахр Мусаві.

Творці та актори фільму побажали глядачам гарного перегляду.

 

 

Денис ГРИЩУК