Рівненська ОДА закупила у «екс-регіоналів» шкільні автобуси

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Фото прес-служба Рівненської ОДА

У вівторок,, 2 серпня, біля Рівненської ОДА представили дев’ять шкільних автобусів, які, як планується, будуть використовувати у кількох районах області – Гощанському, Дубровицькому, Зарічненському, Володимирецькому, Корецькому та Рівненському. Ключі від автобусів вручав особисто голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко. Транспорт закупляли при співфінансуванні з місцевими бюджетами. На одному автобусі зекономили 400 тисяч гривень. 

У заході взяли участь заступниця голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко та перший заступник голови облради Микола Драганчук, який наразі виконує обов’язки голови облради. Як зазначає прес-служба ОДА, автобуси є українського виробництва «Мрія».

Як виявилося, автобуси були закуплені у ТОВ «Радіал-Україна», на загальну суму майже 12 мільйонів гривень, тобто по 1 320 000 грн кожен.

У Єдиному держреєстрі зазначено, що засновником фірми «Радіал Україна» є ТОВ «Гармонія», а кінцевим бенефіціаром є харків’янин Владислав Куліков.

«Наші гроші» пишуть, що «Гармонія» прописана в Києві по пров. Балтійському, 20 разом із ТОВ «Група компаній «АІС», яке пов’язане з нардепом Дмитром Святашем (раніше – Партія регіонів, зараз – «Відродження») та екс-нардепом від Партії регіонів Василем Поляковим. Іншими претендентами були ТОВ «Етуаль-Авто», ТОВ «Богдан Авто-Рівне», ПАТ «Черкаський автобус» і ТОВ «Авто-Регіон» із вищими на 0,5-23% цінами.

Натомість громадський активіст Святослав Клічук, який співпрацював з ОДА при проведенні тендеру, у рамках проекту «За чесний тендер», зазначає, що суттєвих порушень в тендері не бачить. А фірма, яка виграла, запропонувала найменшу ціну.

- Не вважаю, що щось було неправильно. Тендер провели і виграла фірма, яка запропонувала найменшу ціну. Було 5-6 фірм, тобто була реальна конкуренція. Закупили дешевші автобуси та зекономили гроші. Скарг та порушень не було. Якби навіть знали, що це у «екс-регіоналів», то гадаю, суттєво на тендер це б не вплинуло. Адже «екс-регіоналам» ніхто не забороняв вести бізнес в Україні. На поверхневому рівні можуть бути якісь претензії. Але ми стежили за тендером від самого початку. Крім того проговорювали це із «Нашими грошима». Всі процеси пройшли без зауважень, - пояснює Клічук.

А в ОДА говорять, що головними критеріями при закупівлі автобусів були ціна та їхня безпечність. Крім того тендером займалися і громадські активісти:

- Процедура проведення контролювалася. Ми не втручалися в сам процес проведення тендеру. Все відбувалося в межах чинного законодавства та згідно вимог до тендеру. Єдине – це те, що голова ОДА звернувся до Служби безпеки, чи має фірма російський слід. Дали заключення, що не має. І ми спокійно провели закупівлю. Тому для мене дивною виглядає історія навколо цього питання. Ми не перевіряли інформацію – чи це «екс-регіонали». Головним була дешевша ціна, технічні характеристики та безпека. Цим критеріям автобуси відповідають, - наголосив радник голови ОДА Сергій Мініч.

 

 

 

Денис ГРИЩУК