У Рівному земельні питання вирішуються "пакетами"

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Найбільш важливі питання, що стосується виділення земельних ділянок депутати вирішують "пакетами". Така процедура не влаштовує рівнян, зокрема, громадський активіст, керівник ГО "Антикорупційний моніторинг" Юрій Дюг висловлює обурення, адже, за його словами, ніхто не знає, кому і скільки землі виділяють депутати. Відтак, сьогодні активісти спільно з депутатами вирішували, як досягти більшої прозорості у вирішенні земельних питань. 

- Я не розумію, чому керівництво міста на сесії Рівнеської міськради "проштовхує" земельні питання "пакетами". Вже не вперше говорили, щоб голосувати за кожне питання окремо. Щоб усі могли знати розташування цієї ділянки, кому вона виділяється. До того ж, на сайті міськради немає прозорості публікації проектів рішень розподілу земельних ділянок. Рішення публікуються із купою "зірочок", замість реальної інформації. Треба, щоб було обговорення окремо і поіменно, розробляючи проекти рішень прозоро,- пояснює Юрій Дюг.

Людмила Туровська, голова постійної комісії Рівненської міської ради з земельних питань, своєю чергою, погоджується, що "зірочки" використовувати дещо неправильно, проте спирається на велику кількість земельних питань. Зачасту їх сягає більше 300. Комісія із земельних питань мусить збиратись щотижня по кілька разів, тому і виникає на сесії голосування "пакетами". 

Що ж стосується виділення землі на вулицях Макарова-Пржевальського, то Людмила Туровська каже, що ділянки були придбані ще задовго, тому, розуміючи відповідні затрати, депутати хотіли, аби ці ділянки перейшли у власність, а не лише у право користування. 

Як розповів Юрій Дюг, вже тричі поспіль питання про виділення у власність скандальних земельних ділянок на вулицях Макарова-Пржевальського виновили на розгляд сесії "пакетами", за які, власне, депутати не проголосували. 

Розробити новий підхід у голосуванні пропонує Сергій Дубич, виконувач обов`язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області. На його думку, варто "пакети" розбити на групи, створивши виважений підхід. 

- Якщо пакет, то має бути це вмотивованим, обговореним і оприлюдений. Підхід має бути виважений. До прикладу, якщо це учасники АТО, то нехай буде по групах, - вважає Сергій Дубич. 

Насамкінець, депутат Рівненської міської ради Святослав Стельмащук каже, що "зірочки" у земельних питаннях - це неприпустимо. 

- По кожній окремій ділянці треба голосувати окремо. Потрібно проветси інвентаризацію земель, дивимось, де і яка земля, - зауважує Святослав Стельмащук. 

Вікторія КОВТУНОВИЧ