Депутати не захотіли приймати «сепаратистське звернення» Кучерука

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Це пов’язано з питанням про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Прем’єр-міністра щодо необхідності укладання договорів про розподіл повноважень між Кабінетом Міністрів, обласними адміністраціями і обласними радами.

Депутат Микола Кучерук, який доповідав щодо цього питання заявив, що таким чином депутати місцевих рад «можуть висловити свою позицію». Він поскаржився на те, що на Рівненщину не приїжджають представники найвищої влади. 

- Хто до нас приїхав? Ніхто. Нашим зверненням ми можемо висловити свою позицію, - заявив Кучерук.

Проти звернення виступив депутат Богдан Файфура. А заступник голови облради Олексій Бучинський запропонував перенести питання, щоб не «обвинуватили у сепаратизмі».

- Я прошу підтримати це звернення. Чому в нас не відбуваються зміни, тому що в нас мутна вода. Оту муть треба забрати. Це питання Кабінету Міністрів. Ми не звертаємося, щоб зробили якусь Рівненську республіку. Але я наполягаю на зверненні, - додає Микола Кучерук.

 

Врешті депутати проголосували за перенесення питання, щоб його вивчити. За це проголосували 38 депутатів.

У коментарі журналісту порталу «ЧаРівне.інфо» Олексій Бучинський зазначив, що не підтримує дане звернення, оскільки «воно має заклики до сепаратизму та федералізації», а тому, за його словами, потребує доопрацювання.

Микола Кучерук зазначив, що мова про ширші повноваження не йде, за його словами, це розмежування повноважень.

- Текст був розданий депутатам. І для того, щоб говорити чи є там заклики чи немає, їх треба прочитати. Договірні відносини між будь-якими суб’єктами передбачають собою як права, так і обов’язки. Якщо Кабінет Міністрів і Президент каже Рівненській обласній раді, наприклад, що ви не маєте права по зміні територіального устрою, що ви не маєте права голосувати те, що стосується загальнодержавного рівня, оборони, і це прописується в угоді, то це стає законом у договірних відносинах. Плюс, як у нашому зверненні, це повинно додатково бути прописано у законах України. Про Конституцію мова не йде. Ми хочемо, щоб в Україні був порядок, а порядок можна навести тільки шляхом домовленостей, так як сьогодні були зняті обидва голови… Наприклад, я прихильник того, що ми повинні навести порядок у своїй країні, - розповів депутат.

Кучерук закликав громадськість до диспуту та внесення змін до відповідного звернення: «Ми готові внести корективи, можливо, хтось щось неправильно трактує, тому, думаю, таким шляхом будемо виходити з цієї ситуації», - додав він.

 

 

 

Денис ГРИЩУК