Управитель чи ОСББ: терміни реформування комунальної сфери можуть перенести

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Фото ілюстративне 

Українці можуть отримати ще рік для того, щоб визначитися із подальшою формою управління будинком. 

Період, коли мешканці багатоповерхівок можуть обрати подальшу форму управління своїм будинком, швидше за все, продовжать ще на рік. Про це говорили на засіданні робочої групи Мінрегіону з питань реформування ЖКГ.

Адже, в Україні й досі не створено усіх нормативних документів для виконання закону "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", який почав діяти з липня минулого року.

Натомість, згідно із законом мешканці за рік мають визначитися з  формою управління багатоповерховим будинком – управляюча компанія, чи ОСББ.

Проте представники уряду заявили, що будуть просити народних депутатів продовжити період ще на рік. Це потрібно для того, щоб підготувати всі необхідні документи. Адже нині повноцінно мешканці мають можливість скористатися лише варіантом із створенням ОСББ і при бажанні після цього укласти договір на обслуговування будинку з управляючою компанією.

Окрім цього, на нормативному рівні поки не затверджений порядок передачі будинку на обслуговування компанії, що у перспективі управлятиме будинком. 

Читайте також: РЕФОРМА УПРАВЛІННЯ БАГАТОПОВЕРХІВКОЮ: ЩО РОБИТИ РІВНЯНАМ? (+ФОТО)