Реформа управління багатоповерхівкою: що робити рівнянам? (+фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Як відомо, менше місяця лишилось рівнянам для того, аби обрати ту чи іншу форму управління багатоквартирним будинком.

Прийнятий парламентом Закон України про повне роздержавлення житлово-комунальної сфери зобов’язує мешканців багатоповерхівок обрати одне об’єднання, яке здійснюватиме управління будинком. Нагадаємо, що закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» набув чинності 1 липня 2015 року. .

Нормами цього закону було затверджено серйозні зміни в системі управління багатоквартирними будинками. Як відомо, до цього часу в управлінні багатоквартирними будинками, які не створювали ОСББ чи ЖБК, була закріплена фактична монополія житлово-експлуатаційних організацій. Згідно з нормами прийнятого закону, обов’язки щодо утримання та, відповідно, управління спільним майном багатоквартирного будинку покладаються безпосередньо на власників житлових та нежитлових приміщень будинку або на управителя багатоквартирного будинку, як уповноваженої за договором зі співвласниками будинку особи.

Сьогодні рівнянам розповідають про те, кому і навіщо це потрібно. На семінарі рівнян цікавило насамперед прибудинкова територія, кошторис ОСББ та правове забезпечення, технічна документація, обладнання ліфтів та приміщень, які входять до власності будинків. Зокрема, про це та інші ефективні методи управління багатоповерховим будинком розповідав Сергій Пінчук, експерт з ЖКГ.

Між іншим, експерт наголошує, що досвід приватної власності тяжіє від 1991 року, коли Україна стала незалежною. Доти існувало дві форми власності – колективна та індивідуальна.

Одним із єдиноправильних рішень Сергій Пінчук вважає, продовжити термін визначення у формі правління будинком. Дедлайн обрання розтягнути до 1 січня 2017 року, або ж ще на рік, себто до 1 липня 2017 року. Адже, ОСББ вважається офіційно створеним з моменту державної реєстрації, а не час подачі документів. Досі у Рівному із понад 1400 багатоповерхівок ОСББ створено лише у близько 300. Упродовж цього часу мешканці понад 1000 багатоповерхівок Рівного мають провести загальні збори та вирішити, що робити з їхнім будинком.

Актуальним залишається питання власності та обслуговування прибудинкової ділянки. Адже, відповідних норм не прописано, а також чіткого розмежування. Експерт каже, що питання неврегульоване, а відтак, чіткого розмежування не може бути.

Щоправда, виникає питання, хто обслуговуватиме будинки з 1 липня у разі невизначення мешканцями будинків?

- У законі прямо написано не довше, як один рік. Від 1 липня ЖЕКи обслуговувати будинки не можуть. Натомість, у Законі прописано механізм: якщо мешканці не прийняли рішення про форму правління, це означає, що міська влада має призначити управителя. Це буде фізична чи юридична особа визначена місцевою владою на конкурсних основах. Порядок проведення конкурсу визначається нормами законодавчої влади, проте порядку такого немає. Є лише проект. І з переможцем конкурсу підписується договір на основі типового договору, який визначається та встановлюється Кабінетом міністрів України. Але типового договору немає проекту немає. Я наголошую, що це регуляторний акт, - каже Сергій Пінчук.

 Пряму трансляцію можна спостерігати он-лайн:

 

 

Вікторія КОВТУНОВИЧ