Рівненські медики переймали європейський досвід лікування ран (+фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Сьогодні рівненські лікарі переймали досвід хірурга-практика із Бельгії Ігоря Вітенька, який представляв новітні технології загоювання ран у пацієнтів.

За словами завідувача відділенням гнійної хірургії Рівненської міської лікарні Ігоря Ігнацевича, швидше всього, це відбуватиметься на базі лікарні за рахунок волонтерства, адже фінансування медицини важке. Тому, використання окремих дороговартісних пов’язок обмежене, які необхідні під час застосування методики, про яку каже Ігор Вітенько. 

- З`явився перший Європейський конгрес практикування лікування ран, ініціатором якого були британці. Вони помітили відмінності у підходах до лікування ран, і одна із клінік закликала лікарів об`єднатись, щоб використовувати нові методи. Що побачили лікарі? Сухий метод загоювання ран практикувався до 1962 року, пізніше пацієнти почали вимагати естетики, щоб не було видно рубця, -  каже Ігор Вітенько. 

Обираючи між сухим, вологим та мокрим способом, лікарі обирають вологий метод лікування ран і кажуть, що це найбільш ефективно наразі. 

Варто зауважити, що приїзду бельгійського фахівця Ігоря Вітенька посприяв «Міжнародний благодійний фонд Чайка». Водночас, голова фонду Андрій Шаблій анонсував відкриття реабілітаційного центру, де лікуватимуть людей з проблемами опорно-рухового апарату. Планують його відкрити на базі Рівненської центральної міської лікарні орієнтовно до середини червня. 

Зокрема, лікар розповідає про основні принципи загоєння ран. Серед них виділяє: 

- вологе загоєння ран;

- контроль ексудації ( рідина, що пропотіває з дрібних кровоносних судин при запаленні);

- загоєння буз рубця;

- контроль інфікування;

- рана не обов`язково має бути стерильною;

- підозра на інфікування - баклосів (чутливість на антибіотики);

- естетичний метод загоєння ран. 

Нова методика у Європі була запроваджена у зв`язку із потребами пацієнтів, які після лікування ран мають рубці, а відтак, елементаний відпочинок на пляжі доставляє дискомфорт, а часом і унеможливлює взагалі. Тоді виникла потреба у приховуванні недоліків та уникнення різних ускладнень, що спричинювали такі лікарняні засоби як зеленка та антибіотики. 

Також Ігор Вітенько каже, що залежно від рани та ступеня складності лікар підбирає індивідуальний метод лікування, наголошуючи на класифікації:

 

Андрій Шаблій також зауважує, що завдяки сприянню Ігоря Вітенька, з Бельгії в Україну привезли вже дві машини, дали ліжка на пульту, ліфти, візки. 

Новий досвід рівненським лікарям нині дуже актуальний. Адже ситуація на Сході змушує медиків спостерігати за осучасненням різних методів лікування та використовувати їх на практиці. 

Вікторія КОВТУНОВИЧ