18-річна рівнянка, якій пересадили кістковий мозок, знову бореться за життя

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Вікторії Струк лише вісімнадцять років, з них вісім – це напружена боротьба за життя. У десятирічному віці рівнянка потрапила до онкогематології, тоді діагноз лімфобласний лейкоз приголомшив рідних, адже червоні плями на шкірі здавалися на перший погляд звичайною дерматологічною проблемою.

Відтоді, постійними супутниками Вікторії стали крапельниці, біль і нудота, а ще бажання бути здоровою. "Мама дівчинки Наталія переконана, що віра та налаштування на одужання зіграли неабияку роль у лікуванні доньки. Тоді, багато небайдужих людей допомогли маленькій рівнянці у нелегкій боротьбі і у Туреччині Вікторії зробили пересадку кісткового мозку. Здавалося про хворобу можна забути… але вона повернулася.

«Про те, що повернулась хвороба дізналися випадково. В цьому році Вікторія закінчила 11 клас, сама без репетиторів здала ЗНО, планувала поступати на медика. Перед навчання вирішили поїхати на консультацію і контрольний огляд до Туреччини в клініку де Вікторії робили пересадку від неродимого донора, вже навіть купили білети», – розповідає мама Вікторії, Наталія Струк. – «Перед поїздкою клініка порекомендувала зробити біопсію кісткового мозку. Вікторія дуже готувалася до випускного, він мав бути 28 червня. Пункцію зробили 27 червня 2019р. і результати ввели нас в шок – рецедив, в кістковому мозку 80% бластів».

Мам дівчинки розповідає, єдине, що турбувало доньку на той момент –  це швидка втомлюваність, а ще іноді на вечір з’являлася температура.

Нині, Вікторія проходить високодозовану підтримуючу хімію, але вона не є основним лікуванням.

«Вікторію може врятувати CAR-T CELL терапія. На жаль, такої терапії в Україні не роблять. Поки не йдеться про повторну пересадку від нерідного донора так, як вона робиться при ремісії, тобто коли хвороба відступає», – розповідає Наталія Струк.

Якщо дівчина пройде новітню терапію, шанси на життя зростають до 80%. Вікторію на лікування готові прийняти медики Ізраїлю.

«Завдяки цій терапії Віка була би здорова вже через три тижня, але є «але», ця терапія коштує 110 000$. Боляче усвідомлювати, що життя моєї дівчинки має ціну. Віка дуже багато вже пройшла, налаштована рішуче боротися до кінця», – каже Наталія Струк.

Необхідних коштів у родини немає і мама дівчинки просить усіх небайдужих людей про допомогу.

Вікторія Струк – дівчина боротьба, а з поміччю добрих людей вона може стати – дівчиною ПЕРЕМОГОЮ.

Приватбанк

5168 7422 0980 0923

отримувач Струк Наталя мама Вікторії

За матеріалами "Новини по-рівненськи"