З чим асоціюється Рівне: альтернативний бренд міста представили загалу (ФОТО)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

В кінці грудня минулого року рівнянам презентували логотип та концепцію бренду міста. Щоправда запропонований київською компанією «Branders» варіант здобув шквал критики. Насамперед вона стосувалася малюнку – це три кільця, які декому нагадують презерватив. Інші порівнювали логотип із діркою, або зливним бачком.

До речі, з міського бюджету для приватної особи Олександра Алєшко було перераховано щонайменше 300 тис грн. Сам керівник компанії «Branders» коментувати, або звітувати перед громадою міста не хоче.

Читайте також: ЦЕ ВІДМИВАННЯ ГРОШЕЙ, - ВЛАСНИК «РАДІО ДІМ РІВНЕ» ПРО БРЕНД МІСТА

Зрештою рівняни розпочали шукати власний варіант логотипу, який підійшов би саме їм. Журналістка та активістка Оксана Юрченко започаткувала у мережі Фейсбук конкурс альтернативного бренду

На розгляд надійшло більше 100 варіантів. Було обрано сім найкращих, які й представили на голосування публіці. Шляхом народного голосування було обрано бренд, який запропонували аспіранти НУВГП Настя Хмара та Андрій Цьось.

Сьогодні розробники представили своє творіння громадськості. Модератор зустрічі Вікторія Серветник зазначила, що 31 березня, коли на сесії Рівнеради обиратимуть бренд міста, якраз минає 100 днів, відколи народився конкурс альтернативного бренду.

Засновниця конкурсу Оксана Юрченко розповіла, що ініціатива була спонтанною та  цілком аполітичною: «Ми навіть не сподівалися, що ця ініціатива об’єднає стількох рівнян. Якщо політики й брали в ній участь, давали кошти, то вони не відносили себе до партій», - поділилася Оксана Юрченко.

Далі Андрій Цьось презентував бренд, який переміг у голосуванні. За основу самого логотипу обрали стилістику рівненської вишивки (з червоним, білим кольорами) та рівненську браму. Іншими елементами логотипу стали – восьмикутна зірка, рівненські парки та символ, що втілює рух до центру, точку тяжіння. Брендові кольори, за словами Андрія, обрані неспроста – вони ідентифікують Рівненщину. А оголошення шрифту – Bandera Pro Heavy викликали у залі бурхливі оплески.

- Ідея з`явилися не з неба, перед цим було проаналізовано наукові статті та підтверджені факти, як з історії так і з культури рівненського краю, адже місто є саме його центром, - зазначив Андрій Цьось.

Також були представлені улюблені місця відпочинку в Рівному, з відповідним їхнім логотипом, таблички з брендованими назвами рівненських вулиць, брендовані постери, майки, візитівки, поштові листівки тощо.

Слоганом для майбутнього бренду обрали: "Рівне для кожного"

Проте остаточне рішення буде за депутатами Рівнеради. І не виключено, що вони затвердять брендом Рівного скандальні кільця. Адже обиратимуть з двох варіантів – той, що був створений зусиллями громадськості та варіант від компанії «Branders». Відтак, все вирішуватиметься на сесії міської ради, 31 березня.

Депутати Рівнеради спостерігають за презентацією 

- Ми лише пропонуємо депутатам наш варіант. А вони мають прийняти рішення. Але незалежно від рішення ми будемо просувати цей бренд. Багато людей вже питають, де можна купити сувеніри, - зізналася Оксана Юрченко.

В кінці презентації відбувся аукціон, на якому продавали листівки та брендовані майки. Виручені кошти організатори витратили на оренду приміщення, решту доклали до призового фонду. 

 

 

Денис ГРИЩУК

Використані фото спільноти Конкурс на альтернативний Бренд Рівного