У Рівному створять Smart City

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Сучасне місто повинно йти «в ногу» з часом. А наш час – час цифрових технологій і суцільної комп’ютеризації.

Проект «цифрового перетворення» міста Рівного «RIVNE SMART CITY» підготувала група ентузіастів – професіоналів різних галузей, які об’єдналися у громадську організацію Платформа взаємодій «Простір». Проект щойно стартував – із підписання представниками «Простору» Меморандуму про співпрацю з міською владою, і говорити про практичний результат найближчим часом ініціатори не поспішають. Проте вони впевнені – він матиме користь як для звичайних мешканців Рівного, так і для бізнесменів, які заробляють тут гроші, й місцевої влади.

Подібні проекти вже реалізовують кілька міст в Україні, тому рівненський досвід базуватиметься на вже готових напрацюваннях, зокрема, Києва. Ініціатори проекту кажуть, що він має початок, але не має кінця. Разом з тим, на найближчі півроку активісти «Простору», а це відомі у Рівному люди, запланували зробити кілька кроків.

1. Створення єдиного міського інформаційного порталу RIVNE.COM який складається з кількох розділів, зокрема, «відкритий бюджет», «петиції та скарги» - це певна інформаційна база, доступ до якої матимуть мешканці, підприємці-партнери проекту. На його базі власники «картки рівнянина» зможуть реєструвати «особистий кабінет» - із інформацією про власні комунальні розрахунки, соціальні пільги. Разом з тим, мешканці міста бачитимуть, куди витрачаються міські гроші. Причому, тут розглядають навіть «бюджет участі» - пропозиції городян по фінансуванню певних проектів з міського бюджету.

2. «Картка рівнянина» - спільний проект із «Ощадбанком». Ця картка є з першого погляду звичайною платіжною банківською карткою. Проте, вона може містити різну електронну інформацію, що може дозволити мешканцю міста в ній одній об’єднати дисконтні картки різних магазинів, цифровий підпис для електронних проплат, електронний квиток для проїзду у транспорті, коли така система також буде запроваджена. Міська влада, водночас, зможе сконцентрувати усі соціальні виплати саме на такі картки, адже вони ідентифікують власника як мешканця Рівного. Відповідно, влада володітиме точною інформацією, скільки рівнян користуються певними пільгами, насамперед тими, які фінансує держава.

3. «Rivne Smart City Hub» - це відкрите місце для публічних обговорень та впроваджень ідей мешканців – своєрідних «стартапів». Також це платформа для залучення інвестицій.

4. Електронний документообіг – це можливість докладніше стежити за «рухом» документів у владних кабінетах. Це, за задумом, має убезпечити від втрати важливих паперів, зменшити вплив бюрократичної системи, спростити процес прийняття звернень від громадян.

Прикладів впливу новітніх технологій на міський побут – вже безліч. Зокрема, встановлені GPS-навігатори у міському транспорті та спеціальні мобільні додатки дозволять чітко знати, коли на конкретну зупинку може приїхати чергова маршрутка. Або, потрапивши у незнайомий для себе район, кількома кліками у телефоні дізнатись, які ресторани, магазини, заправки чи готелі є поруч. Водночас, активна реалізація проекту передбачає й збільшення доступності wi-fi-мереж, проектів із ІТ-освіти.

Втілення цих ідей, впевнені автори проекту, дозволить перетворити Рівне на сучасне місто із працюючими новітніми технологіями, що покликані зробити життя людей у місті комфортнішим і зручнішим.

- Це масштабний і довготривалий процес, коли цифрові технології допомагають вирішувати найбільші виклики, що постають перед сучасним містом. Перетворювати систему влади та створювати умови для комфортного життя розвитку спільноти та жителів, - наголошує співзасновник громадської організації «Простір» Сергій Гемберг. – Наша мета - розробити стратегію розвитку Рівного в концепції «Розумного міста».

- Я цілком підтримую цю громадську організацію, в якій зібралися найкращі представники різних професій Рівного, - каже міський голова Рівного Володимир Хомко.Міська влада забезпечить усе, що від неї залежить для успішної реалізації проекту «Rivne Smart City» - ми відкриємо бюджет для громадськості, ми підпишемо меморандум із керівництвом «Ощадбанку» для «картки рівнянина», ми запровадимо можливість петицій до міської влади. Без цього важко уявити сучасне місто. Я впевнений, що співпраця влади та громадськості має відбуватися саме так.