"Табір інтернування та українське військове кладовище в Пикуличах біля Перемишля (1918- 1921)"

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У 2017 році зусилями науковців Південно - Східнього наукового інститутв в Перемишлі (директор др.. С. Стемпень) вийшла друком книжка "Табір інтернування та українське військове кладовище в Пикуличах біля Перемишля ( 1918- 1921)".

Автором публікації є відомий науковець віце – директор Південно - Східнього наукового інституту в Перемишлі др. Олександр Колянчук, перемишський історик, який багато років займається питаннями історії армії УНР, а також польсько- української військової співпраці.

У своїй публікації др. О. Колянчук подає біографічну інформацію про деяких генералів та офіцерів армії УНР, а також цивільних осіб які були пов’язані з табором інтернування в Пикуличах біля Перемишлю, а також інформацію про кількість інтернованих які перебували в таборі з кінця грудня 1920 року до початку лютого 1921 року, їх життя та побут тощо.

Олександр Колянчук є відомим науковцем в питанні дослідження української боротьби за незалежність , а також політичної еміграції в міжвоєнний період. Перші свої наукові дослідження др. О. Колянчук опублікував в 90 роках минулого століття , коли Україна та Польща звільнилися від комуністичного панування.

 

 

 

Керівник Освітньо- Культурного Центру ім. Генерала УНР М.Безручка в Рівному Сергій Поровчук