Гігієніст епідеміологу - не товариш, або чому я скептично ставлюсь до рекомендацій щодо кип`ятіння питної води

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Пост навіяно рекомендаціями лікарів кип`ятити воду, у зв`язку з плітками навколо вірусу гепатиту А у воді Рівненського водопроводу.

Чому з цим питанням не заморочуюсь та п`ю сиру воду з крана, як і мої діти?

Журналіст задала питання: чи можуть бути віруси у воді, коли дослідження на бактеріологічні показники у нормі? Звісно, можуть. Питання в іншому: скільки?

Організувати собі і своїм дітям стерильне середовище неможливо. Більш того, активна робота у цьому напрямку, навпаки, збільшує шанс захворіти.

Але давайте по порядку.

У водопровідній воді міститься майже вся таблиця Менделєєва. Після підігрівання хімічний склад води змінюється, деякі речовини концентруються, а деякі перетворюються на інші. Чим частіше вода підігрівається, тим сильніше змінюється хімічний склад води.

Наприклад, при кип`ятінні концентрація нітратів збільшується. Якась частина перетворюється на більш небезпечну токсичну сполуку - нітрозаміни - канцероген, між іншим. Хлор при кип`ятінні взаємодіє з органічними сполуками у воді, утворюючи небезпечні для організму тригалометани.

Щодо основного аргументу - ефекту знезараження - зауважу, що воду із чайника з кип`яченою водою, як правило, не використовують у межах двох годин, на це йде більш тривалий час. Тобто мікроорганізми все одно потрапляють з навколишнього середовища в ємність і розмножуються.

Для тих, хто має свої непохитні переконання щодо кип`ятіння рекомендую:

- перед термічною обробкою використовувати тільки свіжу воду;
- не доливати й не змішувати свіжу воду із залишком попередньо кип`яченої;
- дати воді трохи відстоятися перед кип`ятінням.

Насправді, на початку повідомлення я пожартував... Наші гігієністи дуже люблять епідеміологів. Тому приєднуються до їх рекомендацій у випадку, якщо у вас є сумніви у безпечності води. З рейтингом водопроводів області, який ґрунтується на оцінці якості питної води у мережі, можете ознайомитись на сайті лабораторного центра та пошукати у ФБ-стрічці.