Дітям тепло,батькам - не дорого

Новини Рівного - ЧаРівне.info

на фото ДНЗ с. Олександрія

Дітям тепло,батькам - не дорого

Таку подвійну вигоду може мати громада, що має на утриманні будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів.Питанням утеплення стін зараз займається величезна кількість людей. 

Більше того, комфортне перебування дітей у школах та дитсадках є не не менш важливим, ніж удома.

Зважаючи на це, хочу звернути увагу на простий, але дієвий, економічно обґрунтований та багаторазово перевірений спосіб підвищення комфорту перебування в дитячих закладах освіти, який призводить до тотальної економії бюджетних коштів, що сплачені громадою у вигляді внесків та податків.

Громадяни мають обов’язок платити, а чиновники зобов’язані ефективно використовувати.

ДНЗ с. Любомирка

Інший бік -охорона навколишнього середовища, адже виробництво, транспортування та використання природніх копалин призводить до погіршення екологічної ситуації з такими негативними явищами як зріст захворюваності, зміна клімату та ін..Крім того енергоносії для України в теперішній час мають геополітичний відтінок і прямо впливають на рівень незалежності країни, іншими словами - якби ми не залежали від російських енергоносіїв то можливо не мали б тимчасово окупованих територій.

Тому кожний має подумати над зниженням споживання електроенергії, газу, нафти та інших невідновних джерел енергії з метою заміни їх в найблищому часі на енергію сонця вітру та води. Тільки так ми можемо мати надію на вирішення наших фінансових, екологічних проблем, питання національної безпеки, а також можемо мати впевненість в завтрашньому дні . Бо завтрашній день ми маємо готувати для наших дітей сьогодні. Все залежить тільки від нас. Нажаль не всі розуміють глобальність цього питання, а точніше розуміють тільки в себе вдома, де самі сплачують рахунки за енергоносії, а тому спостерігаємо в державних закладах не утеплені стіни, в підвалах не ізольовані труби опалення,використання морально застарілих елементів освітлення , дуже в’яло відбувається заміна вікон.

Оркестровий будинок

Основним поясненням чиновників про такий стан є відсутність коштів на енергомодернізацію будівель , але разом з тим відшукуються можливості оплачувати надмірно великі рахунки за комунальні послуги. Сьогодні стратегічно важливо створити безумовну пріоритетність в вирішенні питання підвищення енергоефективності.

Пам`ятайте, що кожна вкладена в такий проект людська гривня швидко себе окупить. От приміром,  громада Олександрійської сільської ради, прийняла рішення про виділення коштів на проведення заходів по зменшенню витрат на утримання дошкільного навчального закладу в с. Нова Любомирка , дошкільного навчального закладу в с. Олександрія та оркестрового будинку . Після обстеження цих будівель були виконані такі роботи – заміна ламп розжарення на енергозберігаючі типу led, заміна кухонних плит на сучасні, що менше вимагають споживання електроенергії, відбулася заміна дерев’яних вікон на металопластикові з високим опором теплопередачі і утеплення стін.

Таким чином створенні всі передумови функціонування будівель згідно цивілізованих вимог ,але це тільки початок,тому що попереду поставлене завдання поступового переходу на використання альтернативних джерел енергії ,а саме встановлення геліосистеми для підігріву води,монтаж сонячних панелей для виробництва електроенергії .

 

Петро ВІНЧУРЕНКО